Ana sayfa Android Tek Bir Telefonda İki Whatsapp Hesabını Aynı Anda Kullanma

Tek Bir Telefonda İki Whatsapp Hesabını Aynı Anda Kullanma

0

Çift hat kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan birisi olan Whatsapp, aslında çok basit birkaç adımla her iki numara için de kullanılabilir duruma getirilebiliyor. Çift hatlı tek bir telefonda iki Whatsapp hesabını aynı anda kullanma özelliğini yapmak içinse söyleyeceğimiz adımları uygulamanız yeterli olmaktadır.

Çift hatlı telefona sahip olan kullanıcılar, genelde bu durumdan haberi olmadığı için tek bir numaraya Whatapp tanımlamaktadır. Fakat çift hatlı bazı modellerde bulunan uygulamalar sayesinde bu durum değişmektedir. Bu durumun IOS kullanıcıları için geçerli olmadığını da ayrıca belirtmiş olalım.

Çift Hesap Desteği Veren Telefonlar

Özellikle Çinli üreticiler tarafından geliştirilen telefonların bazıları içlerinde barındırdıkları uygulamalar sayesinde uygulamaların klonlanmasını sağlamaktadır. Huawei, Oppo ve Xiaomi, bu konuda liderlik yapan telefon üreticileridir. Huawei Mate 10 Pro, App Twin (İkiz Uygulama) uygulaması ile bu işlevi yerine getirirken Xiaomi’de Dual Apps, Oppo ise Clone App uygulamasını kullanıyor.

Bu üç telefon üreticisinin çift SIM kart desteği olan telefonlardan birine sahip olan kişilerin, Whatsapp uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Whatsapp uygulaması telefona yüklendikten sonra telefonunun markasına göre uygulamayı klonlamaya yarayacak olan uygulamayı açarak ayarlar bölümüne ulaşıyoruz. Buradan Whatsapp uygulaması seçeneğini aktifleştirerek uygulamayı artık klonlamış ve ikinci bir hesap oluşturmaya uygun hale getirmiş oluyorsunuz. İşin güzel tarafı ise ikinci hattın telefona takılı olmasına bile gerek olmadan kullanabilecek olmanız!

Bu uygulamalara benzer işlevsel şekilde Samsung Galaxy Note 8, Galaxy A ve Galaxy J modellerinde de Dual Messenger uygulamasıyla uygulamaların kopyası oluşturulabiliyor. Mesajlaşma uygulamasının üzerine basılı tutularak gelen seçenekler arasından “İkinci uygulamayı indir” seçeneğinin seçilmesi gerekiyor. İndirilen ikinci uygulama ise Dual Messenger’ın simgesiyle beraber yer alıyor ve birbirine karışması bu sayede engelleniyor.

Üçüncü Parti Uygulamalar

Whatsapp uygulamasını iki hesap ile kullanmak isteyenlerden telefonu yazılımsal olarak destek vermeyenler, üçüncü parti uygulamalar ile bunu sağlayabilirler. Play Store’da yer alan Parallel Space ve buna benzer uygulamalar, uygulamaları klonlamanızı sağlayarak bu ihtiyacı gideriyor. Bu noktada uygulamalara güvenme kısmı ise tamamen kullanıcıların kararına bırakılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here