AndroidMobil

Tek Bir Telefonda İki Whatsapp Hesabını Aynı Anda Kullanma

Çift hat kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan birisi olan Whatsapp, aslında çok basit birkaç adımla her iki numara için de kullanılabilir duruma getirilebiliyor. Çift hatlı tek bir telefonda iki Whatsapp hesabını aynı anda kullanma özelliğini yapmak içinse söyleyeceğimiz adımları uygulamanız yeterli olmaktadır.

Çift hatlı telefona sahip olan kullanıcılar, genelde bu durumdan haberi olmadığı için tek bir numaraya Whatapp tanımlamaktadır. Fakat çift hatlı bazı modellerde bulunan uygulamalar sayesinde bu durum değişmektedir. Bu durumun IOS kullanıcıları için geçerli olmadığını da ayrıca belirtmiş olalım.

Çift Hesap Desteği Veren Telefonlar

Özellikle Çinli üreticiler tarafından geliştirilen telefonların bazıları içlerinde barındırdıkları uygulamalar sayesinde uygulamaların klonlanmasını sağlamaktadır. Huawei, Oppo ve Xiaomi, bu konuda liderlik yapan telefon üreticileridir. Huawei Mate 10 Pro, App Twin (İkiz Uygulama) uygulaması ile bu işlevi yerine getirirken Xiaomi’de Dual Apps, Oppo ise Clone App uygulamasını kullanıyor.

Bu üç telefon üreticisinin çift SIM kart desteği olan telefonlardan birine sahip olan kişilerin, Whatsapp uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Whatsapp uygulaması telefona yüklendikten sonra telefonunun markasına göre uygulamayı klonlamaya yarayacak olan uygulamayı açarak ayarlar bölümüne ulaşıyoruz. Buradan Whatsapp uygulaması seçeneğini aktifleştirerek uygulamayı artık klonlamış ve ikinci bir hesap oluşturmaya uygun hale getirmiş oluyorsunuz. İşin güzel tarafı ise ikinci hattın telefona takılı olmasına bile gerek olmadan kullanabilecek olmanız!

blank

Bu uygulamalara benzer işlevsel şekilde Samsung Galaxy Note 8, Galaxy A ve Galaxy J modellerinde de Dual Messenger uygulamasıyla uygulamaların kopyası oluşturulabiliyor. Mesajlaşma uygulamasının üzerine basılı tutularak gelen seçenekler arasından “İkinci uygulamayı indir” seçeneğinin seçilmesi gerekiyor. İndirilen ikinci uygulama ise Dual Messenger’ın simgesiyle beraber yer alıyor ve birbirine karışması bu sayede engelleniyor.

Üçüncü Parti Uygulamalar

Whatsapp uygulamasını iki hesap ile kullanmak isteyenlerden telefonu yazılımsal olarak destek vermeyenler, üçüncü parti uygulamalar ile bunu sağlayabilirler. Play Store’da yer alan Parallel Space ve buna benzer uygulamalar, uygulamaları klonlamanızı sağlayarak bu ihtiyacı gideriyor. Bu noktada uygulamalara güvenme kısmı ise tamamen kullanıcıların kararına bırakılıyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

7 Yorum

 1. Merhaba telefonum çift sim kartlı marka ve modeli general Mobile GM 8 telefonda tek sim kart kullanıyorum.Kullandığım bir Whatsapp numarası var.İkinci bir Whatsapp numarası açmak istiyorum nasıl açarım?

 2. Merhaba teknocard takipcimiz, Misafir modunda oturum açarak 2. whatsapp uygulamasını yükleyebilirsiniz.

 3. kolay gelsin.. benim note8 duos telefonum var iki whatsapp ı da kullanıyorum butun telefon numaralarım telefon hafızasında kayıtlı 1. whatsapp görürken 2. whatsappta numaralar görünmüyor. 2. hattımın sim kayıt yerine numarayı kayıt yapmama rağmen kişiler bölümünden yenile dediğimde görünmüyor çözümü var mıdır acil bi konu cevap verirseniz sevinirim

 4. Merhaba. Tek bir whattsapı iki farklı telefonla nasıl kullanabilirim kodu alma şansım var ama iki telefonda da aktif olması gerek. Farklı programla denedim fakat kodu alınca diğer telefondan doğrulama istedi

 5. Meehaba
  Misafir watsapta kisiler gozukmuyor
  Samsung A6 telefonum cift sim karli
  Me yapmaliyim

  1. Clonlama yaptığınız WhatsApp dan bildirim alabiliyor musunuz merak ettim. Uygulamayı bende kurdum ama bildirim gelmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu