Mobil

Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Yasal düzenleme ile birlikte teknolojik ürünlerde taksit fırsatı kaldırıldı ancak firmalar bu konuda kayıtsız kalmıyor ve kullanıcılara yardımcı olabilmek adına birtakım ayrıcalıklar sunuyor. Taksitle telefon nasıl alınır? Sorusuna vereceğimiz yanıt ile birlikte bunu sizler de daha net bir şekilde anlamış ve görmüş olacaksınız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmayı deneyelim.

Ticari Kartlar ve Taksit İmkanı

Ticari kart sahibi iseniz eğer sizler de taksitle telefon satın alabiliyorsunuz. Online olarak alış veriş imkanı sunan birçok firma bu konuda ayrıcalık sunuyor ve ticari kart sahiplerini bir adım daha öne taşıyor diyebiliriz. 12 aya kadar taksit imkanı mevcut ancak anonim kart sahiplerinin bu fırsattan faydalanamayacağını da belirtmek isteriz.

Kredi Kartsız Taksit İmkanı

Cep telefonu satışı yapan reel firmalardan bazıları, senet yolu ile taksitlendirme yapıyor. Her ne kadar sayıları her geçen gün azalıyor olsa da günümüzde hizmet alabileceğiniz birtakım firmalar da yok değil. Vade süresini ödeme planınıza bağlı olarak 48 aya kadar çıkartabiliyorsunuz ve bu da kolay ödeme imkanı sunuyor. Vade farkı ise %75’lere kadar çıkmış durumda ve bu yüksek oranın tedirgin edici bir değer olduğunu da göz önünde bulundurmanızı istiyoruz. Eğer bir cep telefonuna çok fazla ihtiyacınız varsa senet yolu ile taksitlendirmeye gidebilirsiniz ancak ihtiyaç dışı durumlarda bu tür bir alış veriş seçeneğini tercih etmek ne yazık ki pek de mantıklı olmayacaktır.

Senetle taksitli telefon satın alabilmek için bazı şartları da yerine getirmeniz gerekiyor. Bunlardan ilki elbette T.C vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak olacaktır. Bir diğer şart ise düzenli ikametgah adresinizin olması ve daha da önemlisi düzenli gelirinizin bulunmasıdır. Senette herhangi bir gecikme yaşanması durumunda icralık olacağınızı da göz nünde bulundurmanız gerekiyor ve her ne kadar fırsat gibi görünse de büyük bir risk alacağınızı da hatırlatmak isteriz.

blank

Firmaların büyük bir kısmı, senetle telefon satın almanız için sizlerden kefil isteyebilir. Kefil bulduğunuz takdirde süreç çok daha kolay işleyecektir ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi bu borcun altına girecek ve risk alacak birilerini bulmak da ne yazık ki pek kolay olmayacaktır.

Operatör Desteği ile Telefon Alma

An itibarıyla ülkemizde hizmet veren operatörlerin tamamı, taksitle telefon satışı yapıyor. Ne yazık ki vade farkı bir hayli yüksek ve reel ya da online mağazalardan satın alacağınız telefonlar ile operatör destekli satın alacağınız telefonlar arasında uçurum var. Taksit imkanı cazip gelebilir ve daha da güzeli herhangi bir şekilde ön ödeme yapmıyorsunuz ya da cebinizden ilk etapta para çıkmıyor. Online olarak telefon seçimlerinizi yapıyor ve taksit seçeneklerini de yine sizler belirliyorsunuz. Takip eden ilk ayki faturada taksit bedelini görüntüleyebilecek ve faturaya ek olarak ödeme yapabileceksiniz.

Operatör destekli telefon satın almak için de birtakım şartları yerine getirmeniz gerekiyor ve bu şartlardan bir tanesi de sadık bir müşteri olma detayıdır. Uzun süredir aynı operatörü kullanıyor, faturalarınızı da düzenli bir şekilde ödüyorsanız eğer size özel telefon fırsatları karşınıza çıkacaktır. Her telefonu satın alamıyorsunuz ve operatörlerinizin size sunacağı fırsatlardan faydalanabiliyorsunuz ve bu konuda da birtakım sınırlamalar mevcuttur.

Taksitle telefon nasıl alınır? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalıştık ve an itibarıyla tercih edebileceğiniz alternatifleri de liste halinde sunmayı tercih ettik.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu