İnternet

Superonline Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnternet kullanıcılarının merak ettiği sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz. Superonline şifre değiştirme işlemi de bunlardan bir tanesi. Farklı modemlerde bu eylemin nasıl yerine getirileceğini aktarmaya çalışacağız.

Superonline  şifre değişikliği yapmak gayet basit ve zaman zaman buna ihtiyacınız olabiliyor. Daha güçlü bir şifre daha yüksek koruma ve güvenlik anlamına geliyor. Dilerseniz nasıl yapılacağını ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini tüm detayları ile birlikte konuşalım.

Uzman Görüşü:

 • İnternet tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp ilgili adrese ulaşın.
 • Kullanıcı adı ve şifre kısmına admin ve Superonline yazdıktan sonra enter tuşuna basın. Bu sayede sizler de güvenli bir şekilde modem ara yüzüne ulaşacak ve şifre değişikliği işleminin yanı sıra modem ayarlarını da yine bu panel üzerinden yapabileceksiniz.
 • Üst menüde yer alan kablosuz ağ ayarlarına tıklayın ve güvenlik seviyesini seçtikten hemen sonra şifrenizi oluşturun. Dilerseniz var olan şifrenizi de yine bu ekran üzerinden değiştirebilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama bulunmuyor ve ne zaman isterseniz bu işlemi yerine getirebiliyorsunuz.
 • Az önce de ifade ettiğimiz gibi yalnızca şifre değişikliği değil, modem ile ilgili farklı ayar ve değişiklikleri de yine bu panele bağlı olarak düzenleyebiliyorsunuz.

Tilgin HGA Modem:

 • İnternet tarayıcılarınızda boş bir sayfa açtıktan hemen sonra arama bölümüne 192.168.1.1 yazıp onay verin.
 • Kullanıcı adı ve şifre ekranına yine admin ve Superonline yazmanız gerekiyor.
 • Kablosuz sekmesine geçiş yaptıktan hemen sonra mevcut Ssid bölümünden size ait olan kablosuz ağı tercih etmeniz gerekiyor.
 • Buradan kablosuz ağ adını da dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
 • Sol menüde yer alan güvenlik butonuna tıklayın ve bu alandan da şifrelerinizi değiştirebileceksiniz.
 • Kablosuz ağ adı ve şifre değiştirme işlemi tamamlandıktan sonra sayfanın hemen üst kısmında yer alan ayarları kaydet butonuna basmanız yeterli olacaktır. Yaptığınız tüm değişiklikler saniyeler içerisinde kayıt altına alınıyor. Artık modem ara yüzünden çıkabilirsiniz.

Pirelli PRG Modem

 • İnternet tarayıcınızı açtıktan sonra yine 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basmanız gerekiyor.
 • Kullanıcı adı ve şifre kısmına bu kez admin ve admin yazıp onay vermeniz gerekecektir. Bu işlem ile birlikte modem ara yüzüne erişim sağlamış olacaksınız.
 • Menü üzerinden hızlı kurulum butonuna tıklayın ve hemen ardından kablosuz ayarlar bölümüne geçiş yapın.
 • Bu ekran sizlere çok sayıda seçenek sunuyor. Şifre değiştirme eylemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebileceğiniz gibi eğer dilerseniz bağlantı açıp kapama işlemini de bir tek tık ile sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.
 • Son olarak uygula butonuna basmanız gerekiyor ve yaptığınız tüm değişiklikler saniyeler içerisinde kayıt altına alınıyor.

Farklı modem modellerinde şifre değişikliğinin nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştık. Tüm bu adımlara rağmen sonuç elde edemiyor ya da başarılı olamıyorsanız sizler de hiç vakit kaybetmeden internet sağlayıcısı firma ile görüşme yapabilirsiniz. Uzaktan bağlanarak sizlere en iyi şekilde yardımcı oluyor ve değişiklik işlemini daha sağlıklı bir şekilde yerine getiriyorlar.

Müşteri hizmetleri bu konuda gayet profesyonel ve zaten deneyim sahibi bir kadro ile muhatap olacaksınız. Şifre değişikliği yapıldıktan sonra sizlere gerekli bilgileri de anlık olarak aktarıyorlar. Superonline kullanıcılarının merak ettiği soruları gündeme getiriyor ve yine bu sorulara en doğru şekilde yanıt vermeye çalışıyoruz. Şifre değişikliği de yine gündemde olan konulardan bir tanesi idi ve bahsi geçen adımları takip ettiğinizde sizler de sorunu çözmüş olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu