Oyun

Steam’de Yeni Kütüphane Klasörü Oluşturma

Epic Games ile birlikte büyük bir rekabet yarışı içerisinde olan ve oyun dünyasının yakından takip ettiği mecralardan biri olarak karşımıza çıkan Steam, kullanıcılarına çok sayıda avantaj sunuyor. Bugünkü yazımızda ise steam kütüphane klasörü nasıl oluşturulur sorusuna yanıt vereceğiz. Yayınlanan binlerce ve hatta daha fazla oyunu sizler de bir tek tık ile bu mecrada bulabiliyor ve ücretini ödediğiniz takdirde cihazlarınıza download edebiliyorsunuz.

Gerçek bir oyun tutkunu iseniz eğer mutlaka bir Steam hesabınızın olması gerekiyor. yeni oyunların yanı sıra artık klasik haline gelmiş oyunlar da yine bu mecrada sizleri bekliyor olacaktır. Özel günlerde indirim fırsatları ile birlikte fiyatlar bariz bir şekilde düşüyor ve daha ekonomik bir oyun alış verişine de ev sahipliği yapıyorlar.

Steam’de Yeni Kütüphane Klasörü Nasıl Eklenir?

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan kendinize ait bir klasörü nasıl oluşturabileceğinizi anlatalım. Bu sayede download işlemleri sonrası hangi alanı ziyaret etmeniz gerektiğini sizler de daha iyi anlamış olacaksınız.

  • İlk olarak kütüphane alanına bir klasör açarak başlıyoruz. Dilediğiniz gibi adlandırabilir ve isim verebilirsiniz.
  • Devamında ise Steam hesaplarımıza giriş yapalım ve ayarlar menüsü üzerinden indirmeler-kütüphane klasörleri adımlarını takip ederek ilgili pencereyi aktif hale getirelim.
  • Kütüphane klasörü ekle butonunu kullanarak ilk açtığımız klasörü kütüphane olarak seçelim ve onay verelim.
  • Tebrikler! Yeni kütüphaneniz kayıt edildi ve bu sayede indirdiğiniz oyunları bu alana dahil edebileceksiniz ve bu sayede erişim kolaylığı sağlamış olacaksınız.
  • Yüklemek istediğiniz oyunda da kütüphanenizi seçerek oyunu doğrudan bu alana kaydedebilirsiniz. Oyun indirildiğinde doğrudan bu kütüphane alanından erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu arada dilediğiniz an değişiklik yapabilir ve C ya da D’ye aktarımda bulunabilirsiniz.
  • Steam hesaplarınızda kütüphane otomatik olarak belirleniyor ve muhtemelen birçok kullanıcıda aynı yerdedir. Dilediğiniz zaman konumu değiştirebilir ve oyunların nereye indirilmesini istiyorsanız o alanı kütüphane olarak belirleyebilirsiniz.

steamde-yeni-kutuphane-klasoru-olusturma

Neden Steam?

Yazımızın başında Epic Games ismini de andık. Aslında her iki marka da bu sektöre en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyor ancak Steam daha köklü ve daha kullanışlı diyebiliriz. Ara yüz bakımından da daha kullanışlı ve dikkat çekici olduğunu unutmamak gerekiyor. Bir tek tık ile dilediğiniz oyunu sepetlerinize ekleyebilir ve gün içerisinde hızlı bir şekilde download edebilirsiniz.

Çok sayıda oyuna ev sahipliği yapan bu mecra, aynı zamanda kendi oyunlarınızı ve itemlerinizi sergilemenize de fırsat sunuyor ve steam üzerinden satış yaparak da para kazanabiliyorsunuz. Milyonlarca kullanıcının tercih ettiği mecralardan biri ve henüz bir steam hesabınız yoksa sizler de hemen şimdi yeni bir üyelik açabilir ve oyun incelemesi için adımlarınızı atabilirsiniz. Üstelik ücretsiz oyun fırsatları da yine bu adreste sizleri bekliyor olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu