Oyun

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Bu oyunları her cihaz açıyor demek yanlış olabilir ancak yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymayacağınız aşikar. Düşük sistem gereksinimli oyunlar listesi ile karşınızda olacağız. Evde kaldığımız günlerde bu zaman aralığını daha verimli hale getirmek ve bunun yanı sıra eğlenceli kılmak adına bu oyunlara başvurabilirsiniz. Birçok bilgisayarda sorunsuz bir şekilde çalışacağını düşünüyoruz ve dilerseniz listeye göz atalım.

Darkest Dungeon

Gerçek dışı yaratıklar ile vereceğiniz mücadelede öyle abartılı bir ekran kartına ya da grafiklere ihtiyacınız kalmıyor. Windows xp işletim sistemine sahip olanlar ve 2 gb ram desteği olanlar bu oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilecek. Herhangi bir şekilde takılma ya da donma sorunu ile karşı karşıya geleceğinizi düşünmüyoruz.

Mükemmel bir şey beklemeyin ancak vakit geçirmek adına gayet ideal bir oyun olduğunu da unutmamak gerekiyor. Open Gl 3.2 ekran kartı yeterli olacaktır ve depolama alanı için de 2 Gb2lık bir yer yeterlidir.

Gördüğünüz gibi sistem gereksinimleri bir hayli mütevazı ve birçok bilgisayar kullanıcısı için ideal seçim olacağını da hatırlatmak gerekiyor.

dusuk-sistem-gereksinimli-oyunlar

Spelunky

Atari oyunundan hallice bir görev yapma oyunu ve karakterimiz de gayet sevimli görünüyor.

 • Windows xp işletim sistemine sahip olmanız yeterli ve öyle zannediyoruz ki elinizdeki cihaz bu konuda yeterlilik gösterecektir.
 • 2 Gb ram yeterli.
 • Direct x 9.0
 • 200 mb depolama alanı.

Oyunun en büyük özelliği yer kaplamıyor olmasıdır. Bir android kullanıcısı bile bu oyunu oynayabiliyor aslında çünkü 200 mg gibi bir alan yeterli oluyor. Gayet mütevazı bir tercih olacağını düşünüyoruz ve daha önce bu oyunu oynamadıysanız sizler de hemen şimdi download edebilir ve bu heyecana tanıklık edebilirsiniz. Her ne kadar basit grafiklere ve basit bir hikayeye sahip olsa da sürükleyici bir oyun olduğunu düşünüyoruz. Kısa süre içerisinde bitireceksiniz ve bu heyecan da yeterli olacaktır. Serüvene dahil olmak için daha fazla vakit kaybetmeyin ve indirme işlemini bir an önce başlatın.

Call Of Duty Modern Warfare 3

İddialı bir oyun olabilir ancak grafik kalitesi ya da sistem gereksinimleri öyle abartılı değil. Call Of duty2nin ne karda kıymetli bir seri olduğunu biliyoruz ve bir de sistem gereksinimleri bakımından bizleri yormadığını öğrendiğimizde olay daha çekici bir hal alıyor. Savaşın ortasında görevini yerine getirmek için her şeyi yapan bir askere dönüşmeye hazır olun. Cehennemi yaşayacak ve güçlü silahlarınız ile birlikte hayatta kalma mücadelesi vereceksiniz.

 • Windows xp
 • 2 Gb ram
 • 16 dg debpolama alanı
 • İntel core 2 duo
 • 256 mb ekran kartı Nvidia

Call Of Duty’nin en mütevazı oyunlarından biri e şu dönemde sizlere de ilaç gibi gelecektir diye düşünüyoruz.

Portal 2

Keyifli vakit geçirmek isteyenler için bir tavsiyemiz daha olacak.

 • Windows Xp
 • 2 Gb ram
 • Radeon x8000 ekran kartı
 • 8 Gb depolama alanı

Düşük sistem gereksinimleri bakımından sizleri de yormayacağını düşünüyoruz. Tabii ki mucizevi bir oyun vaad etmiyoruz ancak gayet eğlenceli bir hikaye ve harita karşınıza çıkıyor. Sizler de dilerseniz hemen şimdi download işlemini gerçekleştirebilir ve bu heyecana tanıklık edebilirsiniz.

Listeye farklı oyunlar da eklenebilir ancak editörlerimizin seçimleri bu şekilde ve şu an için en popüler olan oyunlar da bunlardır. Download edebilir ve zamanı daha keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu