Oyun

Pokemon GO Pil Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Yayınlandığı ilk andan itibaren arttırılmış gerçeklik oyunları arasında en başarılı olanlarından biri olarak gösterilen Pokemon GO, kısa süre içerisinde tüm dünya genelinden en çok oynanan oyunlardan biri olmuştu. Arttırılmış gerçeklik alanında en başarılı oyunlardan biri olsa da Pokemon GO oyununun bu kadar çok oynanması ve konuşulmasına karşın bazı eksik yanları da yok değil. Özellikle oyunun hem konum bilgisi istiyor hem de internet istiyor olması oyunun adeta bir şarj canavarına dönüşmesine neden oluyor.

En iyi pil kapasitesi olan cihazlarda bile soruna neden olan ve çok kısa sürede şarj bitiren oyunun bu olumsuzluklarından kurtulmak için ise denenebilecek birkaç farklı yolun olduğunu da söylemek gerekiyor. Oyunun içerisinden yapabileceğiniz bazı ayarlar ile şarj tüketimini bir nebze daha aşağı çekmeniz de mümkün. Peki, bunun için hangi ayarları kullanmak gerek daha detaylı olarak bakalım.

  • Öncelikle oyuna giriş yapmanız gerekli. Pokemon GO oyununa giriş yaptıktan sonra ise bu kez oyunun ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar bölümünde ise arttırmış gerçeklik hissi vermesi için kullanılmış olan bazı bölümlerin yer alıyor. Bunlardan bir tanesi de kamera özelliği. Ayarlar kısmından arttırılmış gerçeklik ayarlarını kapalı konuma getirirseniz o zaman ciddi oranda şarj tasarrufu sağlamış oluyorsunuz. Zira arttırılmış gerçeklik modunun kapatılmasıyla beraber oyunda Pokemon bulunduğu zaman doğrudan kamera uygulaması açılmıyor. Kamera açılmadığı içinde ekstra bir şarj tasarrufu da sağlamış oluyorsunuz.

Pokemon-GO

  • Bunun dışında yine ayarların içerisinde yer alan pil tasarruf bölümüne girdiğinizde ise pil tasarrufunu açık konuma getirip buradan ekranın aşağı çevrilmesi durumunda kapanmasını sağlayarak da pil tasarrufu yapma imkanınız var. Tabi tüm bunlara rağmen oyunun şarj tüketiminin hala epey yüksek olduğunu da söylemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu