Oyun

Steam Nedir? Nasıl Oyun Satın Alınır?

Steam Nedir? Nasıl Oyun Satın Alınır?

Dünyanın en popüler dijital oyun mağazası ve platformu Steam nasıl kullanılır ve nasıl oyun satın alabilirsiniz?

Başta bilgisayarlar olmak üzere pek çok oyunu, bir kutu içerisinde medya ile satılan sürümüne ek olarak, internet üzerinden dijital olarak da oyunu satın alabiliyorsunuz.

Bu şekilde internet üzerinden dijital olarak satın aldığınız oyunun, fiziksel detayı elinizde bulunmuyor.

Fiyatlar daha uygun,

Fiziksel olarak aldığınız oyunlardan daha uygun fiyatlara sahip olan dijital oyunlar, indirimleri takip ederek çok daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Mesela normalde 40 Dolar olan bir oyunu, kampanyaları takip ederek belli bir süreliğine 9.99 Dolar’a alabilirsiniz. Dijital olarak oyun almanın en büyük avantajları olarak indirimler görülmektedir. Steam, Windows haricinde Linux ve Mac desteğine de sahip. Aldığınız bir oyun diğer platformları destekliyorsa, Linux ve Mac’de de oynayabilirsiniz.

Aynı oyunu 2 farklı platformda oynayın.

Örneğin Mac desteği bulunan bir oyunu taşınabilir bilgisayarınız haricinde aynı şekilde Windows tabanlı bilgisayarınızda da aynı oyunu kurabilirsiniz. Ayrıca Steam’in bulut desteği sayesinde, bütün oyundaki kayıtlarınız aynı şekilde diğer bilgisayarada aktarılıyor ve oyuna kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Oyunlarınızı yedekleyin!

Yeni bir sisteme taşırken  oyunu tekrar indirmek yerine, yedekleyerek aktarım yapmanızı öneriyoruz.

Steam bulut nedir?

Yeni bir bilgisayar satın almanız durumunda, Steam’i yeni bilgisayarınıza kurduğunuzda, kazandığınız ödüller, madalyalar, geliştirmeler aynen korunmaktadır. Bütün kayıt dosyalarınız buluta atılıyor ve kaldığınız yerden devam ediyorsunuz.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu