Oyun

Steam Oyunlarını Telefonda Oynama

Dünyanın en büyük oyun yapımcılarından bir tanesi olan Valve, duyurduğu bir haber ile birlikte Steam’i ios cihazlar için de hayata geçirdiği müjdesini verdi. Steam oyunlarını telefonda oynama artık mümkün ve bu yazımızda da bunu nasıl yapabileceğinizi ve detayları sizinle paylaşmaya çalışacağız.

Apple, Steam link uygulamasını 1 yıl kadar önce reddetmişti ve bu da oyun severlerin hevesini kıran bir haber oldu diyebiliriz. İnsanlar cep telefonlarını kullanarak da bu oyunları oynamak istiyor ve Apple markası bu taleplere dayanamayarak red yanıtını geri çekti.

Artık siler de iPhone cihazlarınızı kullanarak steam oyunlarını dilediğiniz an oynayabileceksiniz. Heyecanı üst seviyeye taşıyacak bir haber olduğunu düşünüyoruz ve zaten online dünyayı incelediğinizde oyun severlerin bu konudan ne kadar hoşnut olduklarını görebileceksiniz.

https://apps.apple.com/tr/app/steam-link/id1246969117 bağlantısını kullanarak sizler de uygulamayı ücretsiz olarak download edebiliyorsunuz ve hemen ardından steam’in açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Tek bir tık ile steam oyunlarını cep telefonlarınıza taşımanız mümkün ve bu haber ile birlikte milyonlarca ıphone kullanıcısı da harekete geçmiş durumda:

Steam Oyunlarını Telefonda Oynama

Android kullanıcıları bu ayrıcalıktan uzunca bir süredir faydalanıyor ancak ios kullanıcıları bu ayrıcalık ile henüz yeni tanışmış durumda. Sizler de dilediğiniz an uygulamayı indirebilir ve bu heyecana ortak olabilirsiniz. Gerçek bir oyun tutkunu iseniz yapmanız gereken tek şey uygulamayı indirmek ve steam oyunlarına ulaşmak olacaktır.

  • Uygulamayı açtığınızda sizlere bazı seçenekler sunuluyor. Hangi kontrolcüyü kullanmak istediğiniz de bunlardan bir tanesidir. Dilerseniz Valve’ye ait özel kumandayı tercih edebilir ya da telefonlarınız ile uyumlu farklı bir kumanda seçeneği ile de yolunuza devam edebilirsiniz.

blank

  • Steam link uygulaması birçok farklı avantajı da beraberinde getiriyor. Bu uygulama sayesinde sisteme giriş yapmanıza da gerek kalmıyor ve sizler de direkt olarak oyunlara erişim sağlama şansı elde ediyorsunuz.
  • Bilgisayar ile doğrudan bir bağlantı durumu söz konusu olduğu için kısa süre içerisinde onay kodu alıyorsunuz ve bu kodu da steam’e girmeniz gerekecektir. Steam’e giriş yapıldıktan hemen sonra ise ilgili kütüphane telefon ekranında beliriyor. Kütüphane içerisinde download edilmiş oyunların tamamı mevcut ve sizler de seçimlerinizi dilediğiniz gibi yapabiliyorsunuz.
  • Ios versiyonu ve android versiyonu ile ilgili birtakım detaylardan da bahsetmek istiyoruz. Android kullanıcıları emin olun çok daha şanslı çünkü bu uygulama ile birlikte oyun satın alabiliyorlar ve ücretini ödediği her oyunu cep telefonu aracılığı ile oynama şansına sahip durumdalar. Ios kullanıcıları için ise aynı şeyleri söylemek ne yazık ki mümkün değil. Ücretli oyun satın alamıyorsunuz ve var olan oyunları oynayabiliyorsunuz. Ios buna izin vermiyor ve satın alma işlemi için herhangi bir şekilde onay alamıyorsunuz.

Duyurulan bu haberi siz değerli oyun severler ile de paylaşmak istedik. Kısa süre içerisinde milyonlarca oyun severi harekete geçiren bu gelişme için geç bile kalındı diyebiliriz ancak neyse ki olumlu yanıt alındı ve artık ıos sahipleri de steam oyunlarından en iyi şekilde faydalanabiliyor.

Burada tek eksiklik, az önce de belirttiğimiz gibi satın alma işleminin yapılamıyor olmasıdır. Bu detay dışında herhangi bir sorun karşımıza çıkmıyor. Bu keyifli deneyimi yaşamak ve sizler de steam oyunları ile birlikte oyun dünyasına adım atmak isterseniz eğer hemen şimdi ilgili uygulamayı download edebilir ve süreci başlatabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra izlemeniz gereken adımları da yine yazı içerisinde bulabiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu