Oyun

Steam Guard Kaldırma Nasıl Yapılır?

Steam, dijital dünyada oyun severlerin en çok tercih etiği ve ihtiyaç duyduğu platformlardan bir tanesidir. Bu yazımızda steam guard kaldırma eyleminden bahsedeceğiz ancak öncesinde dilerseniz steam uygulamasının neye hizmet ettiğini ve tam olarak ne işe yaradığını konuşalım. Oyun satın almak ve oyun dünyasındaki indirimlerden faydalanmak adına ziyaret edebileceğiniz en zengin içeriklere sahip mecralardan bir tanesidir.

Steam ile birlikte sizler de büyük indirimlerden faydalanabilir ve daha ekonomik bir oyun alış verişi yapabilirsiniz. Online oyun tutkunları için vazgeçilmez bir adres ve henüz bir hesabınız yoksa eğer sizle de hiçbir ücret ödemeden hesaplarınızı oluşturabilirsiniz.

Steam Guard Kaldırma Yöntemi

Peki ama steam guard nedir? Dilerseniz asıl konumuza dönelim ve nedir sorusuna yanıt verdikten hemen sonra nasıl kaldırabileceğinize de yine hep birlikte göz atalım. Hesap güvenliği için gerekli olan bir erişim koruma programı ya da uygulamasıdır. Hesaplarınıza giriş yaparken steam guard ile karşı karşıya geliyorsunuz ve hesap sahibinin siz olduğunu tespit ve teyit etmek adına bir teste tabi tutuluyorsunuz.

Mail adreslerinize ya da cep telefonlarınıza bir kod gönderiliyor ve bu kodu da ilgili ekrana girip onay vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde hesaplarınıza ulaşmanız imkansız. Aslında önemli bir detay ancak ben bu güvenlik engelini kaldırmak istiyorum diyorsanız da aşağıdaki başlığa göz atmanız yeterli olacaktır.

Steam Guard Nasıl Kaldırabilirim?

  • Hesaplarınıza giriş yaptıktan hemen sonra sizler de profil resminize tıklayın ve hesap detayları butonuna basarak devam edin.
  • Hemen ardından hesap güvenliği butonu ile devam ediyoruz ve steam guard yönet seçeneğini işaretliyoruz.
  • Son olarak ise steam guard’ı devre dışı bırak demeniz ve onay vermeniz yeterli olacaktır.
  • Steam hesabınızı kapatın ve yeniden açtığınızda giriş yamak istediğinizde sizlerden herhangi bir şekilde güvenlik kontrolü ya da denetimi gibi bir kod istenmeyecektir. Yapmanız gerekenler bu kadar basit ve artık daha hızlı bir şekilde steam hesaplarınıza erişim sağlama imkanı elde ediyor olacaksınız.

Steam Guard Gerekli mi?

Satın aldığınız oyunlar, kütüphaneniz ve daha da önemlisi kişisel bilgileriniz. Guard kontrolü ile birlikte sizden başka hiç kimse steam hesabına ulaşamaz ve bu yüzden guard denetiminin önemini bir kez daha vurgulamak ve hatırlatmak isteriz. Bu güvenlik detayı sayesinde size ait cep telefonu ya da mail hesabına giriş esnasında bir kod gönderiliyor. Bu kod sayesinde onay verebiliyor ve erişim sağlıyorsunuz.

Önemli bir güvenlik unsuru ve bizim tavsiyemiz de steam guard’ın her daim aktif tutulmasıdır. Ancak bana zaman kaybettiriyor ve doğrudan steam hesabıma erişim sağlamak istiyorum diyorsanız yukarıdaki adımları hatasız bir şekilde takip ederek sizler de işlemlerinizi tamamlayabilir ve guard’ı deaktif hale getirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu