Oyun

Steam Açılmıyor?

Oyun severlerin sık sık ziyaret ettikleri ve alış veriş yaptıkları zengin bir mağazadan söz ediyoruz. Steam ile birlikte sizler de envanter satın alabiliyor ya da dilerseniz yeni çıkan oyunlara göz atabiliyorsunuz. Yeni nesil oyun severlerin mutlaka bir steam hesabına sahip olmaları gerekiyor, aksi takdirde oyun oynama deneyiminden uzak kalacaksınız. Steam açılmıyor sorununa değineceğiz ve neler yapabileceğinize göz atacağız. Birçok farklı neden olabilir ancak merak etmeyin çözümü basit ve bu yazımızda da birtakım detaylara yer vereceğiz.

Steam Açılmıyor?

Arka planda çalışan steam uygulamasının hatalı başlatılıp başlatılmadığını bilemiyoruz. Bu yüzden yeniden başlatma işlemini yapabilirsiniz. Arka planda çalışan Steam’i kaptın ve bir süre bekledikten sonra yeniden açmayı deneyin. Çoğu zaman işe yarıyor ve aslında akla ilk gelen çözüm önerilerinden bir tanesi olduğunu da söyleyebiliyoruz.

Ön belleği temizlemeyi denediniz mi? Bu tavsiyeyi birçok farklı uygulama için veriyor ve özellikle yerine getirmenizi rica ediyoruz. Appcache klasörünü kopyalayıp farklı bir alana taşıyın ve steam’i açmayı bir de bu şekilde deneyin. Eğer sorunsuz bir şekilde açılıyorsa dosyayı yeniden eski alanına götürebilirsiniz. Ön bellek temizliği yapılmadığı takdirde zaman zaman bu tür hatalar alacaksınız.

Package klasörüne giriş yaptıktan sonra Beta dosyasını silebilirsiniz. Beta sürüm kullanıyorsanız eğer zaman zaman sorun yaşamanız normal ve eksik kaldıkları anlar da olabiliyor. İlgili dosyayı silip yeniden başlatma yaptığınızda muhtemelen sorunu çözmüş olacaksınız. Beta sürüm kullanıcılarının yorumlarını incelediğimizde bunu daha net bir şekilde görebiliyoruz. Endişe etmenize gerek yok. Emin olun çözümü var ve bu adımlardan biri mutlaka işinize yarayacaktır.

Son olarak sunucudaki yoğunluktan bahsetmek istiyoruz. İndirim günlerinde ya da yeni bir oyun eklendiğinde mağazada inanılmaz bir yoğunluk olabiliyor ve bu da sistemde sorunlara sebebiyet veriyor. Çökme ya da aşırı yoğunluğa bağlı kilitlenme durumlarında ne yazık ki sizlerin yapabileceği hiçbir şey bulunmuyor. Bir süre bekleyin ve sistemdeki yoğunluk sona erdiğinde yeniden steam hesaplarınıza giriş yapabilecek ve hizmet alabileceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu