Blog

Spotify Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Müzik dinlemek için tercih edebileceğiniz en etkileyici dijital platformlardan bir tanesi hiç şüphesiz ki Spotify ve son dönemde çok daha fazla insana ulaşmayı da başarmış durumdalar. Sizler de hesaplarınızı oluşturarak ücretsiz ya da Premium olarak müziklerinizi dinleyebilirsiniz. Reklamsız müzik tercihinde bulunmak isterseniz eğer bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor.

Konuyu çok fazla uzatmadan Spotify hesap kapatma sürecinin nasıl işlediğine ve neler yapmanız gerektiğine hep birlikte göz atalım istiyoruz…

https://support.spotify.com/tr/close-account/ bağlantısı üzerinden direkt olarak hesap kapatma sayfasına ulaşıyorsunuz ve tek bir tık ile sizler de hesap kapatma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Merak etmeyin hesaplarınızı geri almak istediğiniz takdirde 1 haftalık süreniz var ve talep oluşturarak yeniden hesaplarınızı açabiliyorsunuz.

Spotify hesap silme işlemi ise aşağıdaki gibidir:

  • https://www.spotify.com/tr/about-us/contact bağlantısı üzerinden ilk adımı atabilirsiniz.
  • Bu sayfada yer alan “Hesap” butonuna tıklayarak devam etmeniz gerekiyor.
  • Sonrasında karşınıza çıkacak olan sayfadan “Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” butonuna tıklamanız gerekecektir.
  • Son olarak sol kısımda yer alan hesabı kapat butonuna tıklayın.

blank

Süreç aslında bu kadar ancak doğru hesabı kapatıp kapatmak istemediğinizi teyit etmek adına bazı bilgileri de girmeniz gerekiyor. Bu bilgileri onaylayıp devam butonuna bastığınız takdirde “Anlıyorum ve hesabımı yine de kapatmak istiyorum’’ gibi bir ibare ile karşı karşıya geleceksiniz. Sonrasında devam butonuna tıklayarak sizlere de süreci tamamlayabilirsiniz. Son olarak bir işlem daha var ve mail adresinize gönderilen onay mailine tıkladığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak siliniyor.

Kapatma ve silme işlemlerinde çok büyük farklar yok ve kalıcı olarak da kapatsanız Spotify ailesine ulaştığınız takdirde ilgili süreç başlatılarak gerekli işlem yapılıyor ve hesaplarınızı yeniden geri alabiliyorsunuz.

Spotify hesap silme ve kapatma işlemleri için resmi siteyi tercih etmeniz gerekiyor ve zaten bu adreste neler yapmanız gerektiği de tüm detayları ile birlikte tarafınıza aktarılacaktır. Kusursuz bir işleyişe sahip olan platform, üyelik sorunlarınız ve farklı işlemler konusunda da sizlere yardımcı oluyor.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu