Yazılım

Sorunsuz Nvidia Ekran Kartı Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Daha çok oyun bilgisayarları tarafından önem verilen konulardan biri olsa da ekran kartı bileşeninin bir bilgisayarın en önemli parçalarından biri olduğunu söylemek gerekiyor. Yeni nesil oyun teknolojileriyle beraber hızla gelişim göstermeye başlayan ekran kartı teknolojileri ile beraber artık çok daha profesyonel ekran kartları ile karşılaşmaya başladık.

Bu noktada en başarılı firmalardan biri olan Nvidia’nın geçtiğimiz ayalarda duyurduğu GTX 1080 serisinin de piyasaya sürülmesiyle beraber bu alanda yeni bir döneme girildiğini de söylemek gerekiyor. 6 GB ve 8 GB bellek miktarlarının yavaş yavaş standart haline gelmesine neden olan yeni seri ekran kartlarının mimarisi ve donanım özellikleri ne kadar iyi olursa olsun bir diğer önemli konuda ekran kartlarında kullanılan yazılımlar. Yeni seri ekran kartlarını piyasaya sürmesiyle beraber sadece donanım değil yazılım alanında da yeni geliştirmeler yapan Nvidia bir önceki seri ekran kartları GTX 900 serileri için de yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. Yayınlanan yeni güncellemeler ile beraber son çıkan Battlefield 1, FİFA 2017 gibi oyunlara da tam uyum sağlayacak olan ekran kartlarının yayınlanan bu güncellemelerini indirmek için ise kullanıcılara bazı ayrıcalıklı hizmetlerde sunuluyor. Bunlardan birisi de Nvidia Geforce Experience üzerinden doğrudan güncelleme yapma. Nvidia Geforce Experience sayesinde kısa süre içerisinde yeni güncellemeleri de edinebiliyorsunuz. Güncelleme işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

  • Nvidia Geforce Experience uygulamasını açmanız gerekiyor. Uygulamayı açtıktan sonra ise üst kısımda birkaç farklı menü olduğunu göreceksiniz. Bu menüler üzerinden ise oyunlar kısmının yanında yer alan Sürücüler bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.

Nvidia-Geforce-Experience

  • Sürücüler bölümüne de giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken sağ üst bölümde kullanılan “güncelleştirmeleri kontrol et” butonuna basmanız gerekiyor. Söz konusu butona bastığınızda doğrudan güncellemeler kontrol edilecektir. Bu aşamadan sonra yeni güncelleme indirilecek ve istediğiniz kurulum seçeneğini seçmeniz halinde ise yüklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu