Mobil

Sony Xperia 5 Fiyatı ve Özellikleri

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden bir tanesi olan Sony, akıllı telefon piyasasında da kendine yer bulmaya çalışıyor. Sony Xperia 5 fiyatı ve özellikleri başlığı altında, kısa süre önce duyurulan mükemmel bir cihaza yer vereceğiz.

Bildiğiniz gibi IFA 2019 etkinliklerinin en çok konuşulan cihazlarından biri oldu ve bunu da fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz. Detaylı bir inceleme yapıldığında sınıfının en iyileri arasında gösterilebilecek bir model olduğunu gönül rahatlığı ile ifade edebiliyoruz.

Sony, akıllı telefon piyasasında biraz gerilerde kaldı fakat son dönemde ortaya koyduğu çalışmalar ile birlikte hak ettiği yere yavaş yavaş gelecek gibi görünüyor. Dilerseniz bahsi geçen modelin özelliklerine hep birlikte öz atalım ve merak ettiklerinize de detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışalım.

Sony Xperia Neler Sunuyor?

Oled ekran üzerine kurulu 6.1 inç boyutlu ekran, özellikle oyun severler için dikkat çekici bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte film ya da dizi tutkunları için de önemli bir ayrıntı olduğunu düşünüyoruz.

Full hd+ çözünürlüğe sahip ekran detayını da unutmamak gerekiyor. 21:9 ekran formatı da yine hem oyun severler hem de film tutkunları için önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Donanım kısmını incelediğimizde ise 7 nm snapdragon 855 işlemcisi ile karşı karşıya geliyoruz. İşlemciye destek veren detaylar ise 6gb ram ve 128 gb’lık dahili hafıza olarak belirlemiş durumda.

Dualshock desteğini de unutmamak gerekiyor ve bu destek sayesinde cihaz kullanıcılarının PlayStation kolları ile birlikte oyun oynayabileceklerini de belirtmek isteriz.

blank

Ana kamerayı incelediğimizde 12 megapiksel, ultra geniş açı desteği olarak 12 megapiksel ve telefoto da yine 12 megapiksel gibi değerleri barındırıyor.

Ultra geniş açılı fotoğraf çekimleri için muazzam bir ayrıntı olduğunu düşünüyoruz. Eğer sizler de fotoğrafçılığı hobi olarak daha profesyonel bir seviyeye taşımak isterseniz bu detay ile yakından ilgileneceğinizi düşünüyoruz. Üçlü ana kamera ile birlikte 4k kalitede vidyo kaydı yapma şansı da elde ediyorsunuz.

Oyun severler, film tutkunları ve yine fotoğraf tutkunları için kusursuz detaylar barındıran ve kısa bir süre içerisinde çok fazla yankı uyandıran bu model, sizleri de fazlasıyla tatmin edecek ve taleplerinize de doğru orantılı olarak yanıt verecektir diye düşünüyoruz.

-Dilerseniz tüm bu detayları geride bıraktıktan hemen sonra rakamlara da değinelim ve kulağımıza çalınan bilgileri siz değerli teknoloji tutkunları ile de paylaşmış olalım.

Sony Xperia 5 Satış Fiyatı

4 farklı renk seçeneğinden bahsediliyor ancak renkler konusunda net bir bilgi sunulmuyor. Ekim Ayı ise bu cihazın piyasada yer alacağı tarih olarak duyurulmuş durumda ancak net bir tarihten yine bahsedemiyoruz. Elimizdeki en net bilgi ise satış fiyatının 599 Dolar olacağı yönünde.

Vergi cenneti ülkemizde bu rakam ne olur bilinmez ancak duyurulan fiyat olarak sizinle de paylaşmak istedik. Akıllı telefon piyasasında kendine özel bir yer edinmek isteyen marka, özellikle Xperia serisi ile taleplere fazlasıyla yanıt veriyor. Fiyat performans ilişkisi bakımından gerçekten muazzam cihazlar ve zaten markayı tercih edilir hale getiren en önemli unsurlardan bir tanesi de kesinlikle budur.

Sizler de incelemelerinizi yapabilir ve dilediğiniz Sony Xperia 5 modeli ile tanışmaya hazır olabilirsiniz. Performans konusunda da sizleri yanıltmayacak olan bir cihaz ile karşımıza çıkacaklar ve teknoloji tutkunlarının bu konuda ne kadar sabırsız olduklarını da çok iyi biliyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu