DonanımSosyal Medya

Snapchat Spectacles Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlarla beraber sosyal medya uygulamalarının kullanımı da bir hayli artış göstermeye başladı. Hem akıllı telefonlarla beraber çok rahat bir şekilde internete bağlanabiliyor olması hem de sosyal medya uygulamalarının ücretsiz iletişim imkanları sunması gibi ayrıcalıklarla beraber son dönemde en çok kullanılan uygulamalar sosyal medya uygulamaları olmaya başladı.

Tabi sosyal medya uygulamalarının bu kadar çok kullanılıyor olması söz konusu uygulamalar arasında da yeni bir yarışın ortaya çıkmasına neden olmakta. Daha fazla kullanıcı kazanmak daha çok gündeme gelmek için girilen bu yarışta öne geçmek için sürekli olarak yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkan uygulamalardan birisi de Snapchat uygulaması. Instagram ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarına yetişmeye başlayan Snapchat son dönemde yaptığı atılımlarla gündeme gelmeye başladı. Bu noktada söz konusu sosyal medya uygulamasının son adımlarından birisi de Spectacles gözlükleri oldu. Sosyal medya kullanımı konusunda bir ilke imza atacağı düşünülen Spectacles gözlükleri ile beraber sosyal medya kullanımını da çok daha eğlenceli hale getireceği düşünülen Snapchat’in yeni gözlüklerini tanıtması ile beraber gözlüklerin ne gibi özellikler taşıyacağı ve nasıl kullanılacağı da ortaya çıktı. Bu noktada yeni akılı gözlükler Spectacles’in nasıl kullanılacağına daha detaylı olarak bakalım.

  • Hemen belirtelim gözlüklerin amacı video kaydetmek. Standart bir güneş gözlüğü şeklinde olsa da gözlüğün çerçeve kenarlarında bulunan kameralar sayesinde kullanıcılar video kaydı yapabiliyor. Video kaydı yapabilmek için tek yapmanız gereken ise gözlüğün hemen yanında yer alan kayıt butonuna basmak. Kayıt butonuna basıldığında gözlük 10 saniyelik bir video kaydı yapıyor. Daha sonra kayda devam etmek isterseniz yine aynı yöntemi kullanmanız gerek. Bu şekilde 30 saniyeye kadar video kaydı yapabiliyorsunuz.

spactacles

  • Kayıt altına aldığınız videoları Snapchat hikayeler modunda paylaşmak için ise yapmanız gereken WİFİ bağlantısı kurarak gözlükten telefona videoyu göndermek. Doğrudan kablosuz internet bağlantısı üzerinden gönderim yapabiliyorsunuz. Bunun için ekstra bir özelliğe de ihtiyacınız yok. Gözlükler ilerleyen dönemlerde yeni güncellemeler alır mı ya da video kaydı dışında gözlüklere ekstra bir özellik eklenir mi şimdilik merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu