Sosyal Medya

Snapchat Efektleri

Snapchat anlık fotoğraf yükleme uygulaması olarak Android işletim sistemlerinde Google Play üzerinden, IOS işletim sistemlerinde ise App Store üzerinden indirilebilmektedir. Snapchat efektleri üzerinden bireylerin kendi yüzlerini değiştirebilmeleri mümkün olurken efektlerin kullanımına ilişkin olarak kullanıcıların akıllarında yeni başlayanlar için soru işaretleri olmaktadır.

Snapchat efektleri nerelerde kullanılır sorusuna istinaden uygulama geliştiricilerinin uygulama içerisinde bu efektleri kullanabilmelerine olanak tanıdıkları, aynı zamanda fotoğrafın telefon galerisine eklenerek farklı sosyal medya uygulamalarında da kullanılabilmektedir.

Snapchat Uygulamasını Kullanma

Snapchat uygulamasını gerek anlık fotoğraf paylaşımı için gerekse de efektleri için kullanabilmek adına işletim sistemine ait olan marketten indirerek kullanabilmek mümkün olmaktadır. Snapchat efektleri nasıl kullanılır? Sorusuna cevaben uygulamanın ön kamerasının açılması ve kullanıcının kendi yüzüne uzun süre basarak efektlerin açılmasını beklemesi gerekir.

Snapchat efektini nasıl değiştiririm sorusunu soracak olan kullanıcının efekt ekranının açılmasının ardından alt kısımda yer alan seçeneklerden bir tanesini tercih ederek değiştirebilmesi mümkün olur.

blank

Snapchat Fotoğraf Kaydetme

Snapchat uygulaması her ne kadar anlık fotoğraf paylaşma uygulaması olsa da daha sonrasında eklenen galeriye kaydetme özelliği ile beraber çekilen fotoğrafın kaydedilmesi mümkün olmaktadır. Yeni Snapchat efekti ekleyebilir miyim? Gibi bir soru çoğu kullanıcı tarafından sorulmakla birlikte uygulamanın geliştiricileri tarafından sunulan efektlerin kullanılması durumu söz konusudur.

Uygulama içerisinde yer alan efektler ile birlikte fotoğraf çekimi tamamlandıktan sonra sol kısımda yer alan ve ok işaretinin alta doğru işaret etmesi ile beraber bu butona basılması halinde fotoğraf kaydetme işlemi başarı ile tamamlanmış olur.

Snapchat Efektini Kaldırma

Snapchat uygulaması dahilinde efekt kullanan kişilerin bu efektleri kaldırmak için uygulama içerisinde bulunan bölümü iptal etmeleri gerekir. Uygulama kullanıcısının efekt bölümü açmasının ardından Snapchat efektini nasıl kaldırırım gibi bir sorunsalı çözebilmesi adına alt kısımda yer alan çarpı işaretine tıklaması yeterli olacaktır.

Snapchat Uygulamasına Erişme

Uygulamaya erişim sağlamak adına uygulama marketinin kullanılması gerekmektedir. App store ya da Google play store üzerinde yer alan arama butonunun kullanılması halinde uygulamayı cep telefonuna ücretsiz bir şekilde indirebilmek mümkün olur.

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu