Sosyal Medya

Facebook “Çok Fazla Kod Girmeyi Denedin. Daha Sonra Tekrar Dene” Çözümü

Facebook kullanıcılarının aldığı hataları incelemeye devam ediyoruz ve bu hataları nasıl çözebileceğinizi de yine detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız. Facebook çok fazla kod girmeyi denedin hatası alıyorsanız eğer yapacaklarınız gayet basit. Bu konuya değinmeden hemen önce dilerseniz en popüler uygulamalardan bir tanesi olan Facebook hakkında konuşalım ve soru işaretlerini ortadan kaldırmaya çalışalım.

Şifrenizi hatırlamadığınız anlarda çok fazla şifre denemesi yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Sık sık hatalı şifre girdiğiniz takdirde sizler de çok fazla kod girmeyi denediniz hatası alacaksınız. Bu hatayı aldığınız anda algoritma sizleri kısa süreliğine de olsa devre dışı bırakıyor ve herhangi bir şekilde işlem yapamıyorsunuz.

Facebook algoritması ilk etapta ip engellemesi ile karşınıza çıkıyor ve bu süre zarfında hesaplarınıza erişim sağlayamıyorsunuz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi hatalı şifre girdiğiniz takdirde tekrar tekrar denememeniz gerekiyor aksi takdirde sizler de bu uyarıyı alacaksınız ve herhangi bir işlem yapamayacaksınız.

Peki ama bu hata ile karşı karşıya geldiğinizde ne yapmanız gerekiyor? Gelin hep birlikte bu soruya yanıt verelim ve endişelerinizi de ortadan kaldırmış olalım.

Modem Resetleme

Anlık ip değişikliği bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Modem resetlediğiniz takdirde ip adresiniz değişiyor ve sizler de kaldığınız yerden doğru şifre ve kullanıcı adı ile birlikte hesaplarınıza erişim sağlayabiliyorsunuz.

Modem resetleme işlemi en bilinen işlemlerden bir tanesi ve kısa süre içerisinde sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz. En azından forumlarda kullanıcılar bu yöntemin fazlasıyla işe yaradığını ifade ediyor. Bunun yanı sıra diğer çözüm yöntemlerine de göz atmak istiyoruz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden neler yapabileceğinize hep birlikte göz atalım.

  • İşlem yaptığınız yani Facebook’a giriş yamaya çalıştığınız tarayıcıyı sıfırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra geçmişi temizlemek ve aynı şekilde çerezleri temizlemek de fayda sağlayacak ve işe yarayacaktır.
  • Şifre giriş denemelerinizi hatalı dahi olsa mobil olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede yeniden giriş hakkınız olacak ve şifrenizi hatırlama şansı elde edeceksiniz.
  • Vpn kullanmayı denediniz mi? Dns değişikliği de bu tür sorunlarda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak ve giriş işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Tabi şifrenizi hatırlamadığınız takdirde ne yazık ki başarılı olamayacaksınız.
  • Sorun hali hazırda devam ediyorsa ve şifrenizin doğru olduğunu düşünüyorsanız eğer sizler de bu sorunu Facebook yetkililerine bildirebilir ve çözüm talep edebilirsiniz.

Son olarak ir yöntemden daha bahsedeceğiz. Her ne kadar en çok bilinen yöntemlerden biri olsa da bir kez daha hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz.

Tarayıcı Değişikliği

Farklı bir tarayıcı kullanarak şifre girişi yapmaya devam edebilirsiniz. Muhtemelen bu seçenek işe yarayacak ve sizler de sorunsuz bir şekilde Facebook hesaplarınıza erişim sağlayacaksınız. Devam eden bir sorun söz konusu ise az önce de dile getirdiğimiz gibi bu sorunu Facebook yetkililerine sorun bildir butonu aracılığı ile iletebilirsiniz.

Facebook, son dönemde her ne kadar kullanıcı kaybediyor olsa da sosyal mecralar arasındaki en büyük isimlerden biri. Güncellemeler ile birlikte kendini geliştirmeye ve eksiklerini kapatmaya devam ediyor. sizler de hesap sahibi iseniz ve bu uygulamaya dair sorun yaşıyorsanız yazımızda bahsettiğimiz adımları takip edebilir ve sorunu kısa süre içerisinde çözümleyebilirsiniz. Merak etmeyin mutlaka çözüm elde edecek ve kaldığınız yerden hesaplarınıza ulaşacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu