Ana sayfa Android Smart Tv Screen Mirroring (Allshare Cast) Kullanımı

Smart Tv Screen Mirroring (Allshare Cast) Kullanımı

26

Screen Mirroring nedir? Yeni nesil akıllı televizyonların özelliklerinden biride Screen mirroring yani aynı ağ üzerinde kabsosuz olarak telefon ekranını olduğu gibi TV ekranına yansıtabilmenizi sağlar. Böylece telefon yada tablet üzerindeki film, video veya oyunu televizyon ekranından izleyebilirsiniz. Samsung televizyonlarında bulununan allshare özelliği ile sadece telefon hafızasındaki video, resim ve müzik gibi dosyalarınız görüntülenebiliyor. İnternet üzerinde ise herhangi bir site üzerinden açtığınız videoları Screen mirroring özelliği ile direk TV ye aktarıyor ve çok kolaylık sağlıyor.

Telefondan allshare cast özelliğini ve televizyondan da screen mirroring özelliğini aktif hale getirince, akıllı telefon veya tablet ekranında allshare uyumlu cihazların listesini görebilir ve buradan seçim yaparak paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Allshare cast özelliğine sahip telefon ve tabletler:

Samsung Galaxy S3, S4, S5, S6, S6 Edge, S6 Edge Plus, S7, Note 2, Note 3, Note 4,Note 5, Alpha A3, A5, A7, Tab, Tab S, Note, Pro serisi. 2014 yılından sonra üretilen Lg, Sony, Htc, Asus marka cihazların hemen hepsinde bu özellik mevcuttur.

Telefon veya tablet bilgisayarınızın allshare cast özelliği olup olmadığını öğrenmek için Ayarlar > Diğer ayarlar > Allshare cast veya hızlı menüden görebilirsiniz. Kullandığınız cihazın markasına göre isim değişiklik gösterebilir.

Screen Mirroring kullanimi

Samsung Screen mirroring özelliği ve diğer televizyonlar:

2014 yılı ve üzerinde üretilen Samsung, Sony, Lg, Philips, Vestel, Toshiba, Beko marka Smart televizyonların birçoğunda mevcut. Firmalar farklı isimler vermiş olabilir ve başka markaya engel koyabilir.

Televizyon kumandanızdan menü > bağlantı seçeneklerine gidip screen mirroring kontrol edebilirsiniz yada source > kaynaklar arasından screen mirroring’i kontrol edebilirsiniz.

Apple marka telefon ve tabletlerde ise Airplay kullanmalısınız. Televizyonunuz Screen Mirroring özelliğini desteklemiyorsa Chromecast donanımını satın alabilirsiniz.

Screen mirroring ve Allshare cast kullanımına dair tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Ayrıca konu hakkında bilgi paylaşımını aşağıdaki yorum bölümünden yapabilirsiniz.

26 YORUMLAR

  1. Sevgili Teknocard takipcimiz, sorun telefondan kaynaklı. Genel olarak telefonlarda ısınma oluyor fakat aşırı düzeyde ise cihazınızın servisi ile görüşünüz.

  2. Merhaba, samsung A5 telefonları Allshare cast özelliğine sahip ve Screen mirroring özelliğini kullanabilirsiniz.

  3. Merhaba bekoB42LB8477 MODELİNE general mobile discovery ile bağlana bilirmiyim. Samsung TV ye baglanabiliyordum.

  4. A7 2016 versiyonda screen mirroring yok.Sadece quick connectten dosya aktarıp tvden izleyebiliyorsunuz.Maalesef ekran yansıtma yok

  5. merhaba samsung A7 2016 serisi satarken var dediler ama cihazı kurarken bulamadılar bende tüketici haklarına verdim iade için varsa nasıl ve nerde yardımcı olursanız sevinirim

  6. Merhaba benim elimde hdmı girişi olan mini bir projeksiyon makinası ve samsung j1, s3 mini ve gm 5 plus d telefonlar var.ayrıca samsung tab e ve samsung note 10.1 tablet var bu cihazlardan biriyle projeksiyona bir ucu mini bir ucu dhmı ve usb elektrik destekli mhl kablo ile görüntü Aktarabilir miyim.teşekkürler

  7. merhaba A3 telefonumla samsung televizyona sreen morring ile bağlanıyorum goruntu var ama ses yok ne yapmam lazım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  8. merhaba, samsung galaxy A5-2016 da screen mirroring özelliği yok. ekran görüntüsünü nasıl yansıtabilirim?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here