Televizyon

Smart TV Kablosuz İnternete Nasıl Bağlanır?

Akıllı telefon kullanımının sürekli olarak artış göstermeye başladığı son günlerde artık akıllı ürün teknolojileri üzerine yeni çalışmalar yapıldığını da söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemde sadece telefonlarda değil tüm elektronik ürünlerde de işletim sistemi kullanılmaya başlanmasıyla beraber artık akıllı ürünleri de görmeye başladık.

Tabletler, akıllı ev eşyaları, telefonlar derken şimdilerde ise akıllı televizyon teknolojileri üzerinde durulmaya başlandı. Birçok ünlü markanın yavaş yavaş akıllı televizyon ürünlerinin de ortaya çıkmasıyla beraber bu alana çok daha fazla yönelim olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira akıllı televizyonların aslında bu kadar çok önem verilen teknolojiler haline gelmesinin nedeni de yine akıllı televizyonların kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmesi. Tabi televizyonların içerisinde bulunan işletim sistemi sayesinde kullanıcıların hem internete girebiliyor olması, hem sosyal medya kullanabiliyor olması akıllı televizyonların her geçen gün biraz daha ilgi görmesini de sağlıyor. Bu noktada akıllı televizyonların en çok kullanılan ve en çok beğenilen özelliklerinden birisi olan internet kullanımının da artık televizyonların içerisinde yer alan modemler sayesinde kablosu olarak kullanılmaya da başladığını söyleyebiliriz. Peki, akıllı televizyonlardan kablosuz internet bağlantısını hangi ayarlarla yapıyoruz bakalım.

Smart TV Kablosuz İnternete Nasıl Bağlanır?

  • Bu işlem için öncelikle televizyonunuzun ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Televizyonunuzun ayarlar kısmına girmek için ise kumandanızdan da “menü” tuşuna basmanız gerekiyor. Meni tuşuna bastıktan sonra televizyonunuzun menüsü ekrana gelmiş olacak. Bu menü üzerinden ise “ayarlar” kısmına girmeniz gerekli.

Smart-TV

  • Menü üzerinden ayarlar kısmına girdikten sonra ise karşınıza bu kez ayar menüsü gelecektir. Ayar menüsünün üzerinden ise kablosuz bağlantı yapabilmek için “ağ ayarları” kısmına girmeniz gerekli. Bu menü televizyonunuzun internet ayarlarının yapıldığı kısım olarak biliniyor. Ağ ayarlarına girdikten sonra ise internet ayar menüsü karşınıza gelecek. Buradan şebeke türü bölümüne gelip bağlantıyı kablosuz bağlantı olarak değiştirmeniz gerekli. Bu işlemden sonra ağ kısmına gelip ardından buradan görüntülen internetler içerisinden kendi internetinize girmeniz gerekiyor. Ardından internet şifrenizi kumandanız ile yazdıktan sonra kısa süre içerisinde kablosuz internet bağlantısı da yapılmış oluyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu