Sosyal Medya

Silinen Tiktok Hesabını Geri Getirme

Son dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Tiktok, milyonlarca kullanıcıya hitap etmeyi başarmış durumda. Bu yazımızda ise silinen tiktok hesabını geri getirme sürecinden ve işleminden söz edeceğiz. Filtre desteği ile keyifli vidyolar çekmek ev bunu takipçileriniz ile paylaşmak adına gayet eğlenceli bir platform ve kısa süre içerisinde büyük sükse yarattığını da ifade etmek gerekiyor.

Silinen Tiktok Hesabını Geri Getirme

Fenomen haline gelen hesapları incelerseniz eğer eğlenceli içeriklere ulaşabilirsiniz ve bunun yanı sıra yeteneklerini sergilemek için yine bu uygulamayı tercih eden sayısız insanın olduğunu sizler de göreceksiniz. Dilerseniz vakit kaybetmeden ana konumuza geri dönelim ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Çalınan Hesaplar

Eğer böyle bir şey söz konusu ise sizler de yardım sayfası üzerinden bir hatayı rapor et butonunu tıklayarak yetkili isimlere ulaşabilir ve hesaplarınızı yeniden geri alabilirsiniz. Bunun dışında yapabileceğiniz herhangi bir şey ne yazık ki yok ve tiktok bu konuda biraz yetersiz kalıyor.

Çalınan hesabın size ait olduğunu ve gerçekten çalındığını ispat ettiğiniz takdirde maksimum 1 hafta içerisinde hesaplarınızın yeniden sizlere teslim edilmesi sağlanıyor. Fakat aksi bir durum söz konusu ise ne yazık ki rapor iletmeniz de fayda etmeyecek ve hesaplarınız tiktok tarihine gömülecektir.

silinen-tiktok-hesabini-geri-getirme

Hatalı Kullanım

Tiktok her sosyal mecra gibi bazı kurallara sahip ve topluluk kurallarını ihlal ettiğiniz takdirde ne yazık ki hesaplarınız silinecek ve kullanılmamak üzere açılmayacaktır. Bu arada topluluk kurallarını ihlal etmediğinizi ve aynı zamanda haksız bir yaptırıma maruz kaldığınızı düşünüyorsanız bunu tiktok yetkililerine iletebilir ve konu hakkında yardım alabilirsiniz.

Kısa süre içerisinde gerekli incelemeler yapılır ve haklı olduğunuz tespit edilirse hesaplarınız yeniden size devredilir. Topluluk kuralları ihlali, tiktok adına büyük bir suç ve bu tür bir şey tespit edildiği an kesinlikle affetmiyorlar ve hesaplarınızı kısa süre içerisinde siliyorlar. Ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi bunu yapmadığınızdan emin iseniz ya da kötüye kullanım sağlayan birileri tarafından hesabınız ele geçirildiyse elbette yardım alabiliyorsunuz.

Uygulama Desteği

An itibarıyla bu sorunu ortadan kaldırabileceğini söyleyen ve bunu belli bir ücret karşılığında yapan uygulama ve şahıslar da mevcut. Bu tür haberlere kesinlikle inanmayınız çünkü böyle bir şey mümkün değil. Umut taciri diye tabir ettiğimiz bu şahıslar ne yazık ki bu işin ticaretini yapıyor ve aldıkları para sonrası ortadan kayboluyorlar.

Hesaplarınızı geri almanın tek bir yolu var ve o da haklı olduğunuzu düşündüğünüz durumlarda Tiktok yetkili birimine ulaşmak ve bir rapor iletmek olacaktır. bu rapor sonucu gerekli incelemeler yapılıyor ve devamında yetkili personel hesaplarınızı sizlere yeniden devrediyor.

Tiktok Hesabı Neden Silinir?

Bunun birçok farklı sebebi olabilir ve bunlardan bir tanesi ve hatta en önemlisi de topluluk kurallarının ihlal edilmesidir. Bu tür durumlarda ne yazık ki yapacağınız bir şey yok ve savunmanız da yüksek ihtimalle kabul edilmeyecektir. Tiktok bu konuda net kararlar almış durumda ve kırmızı çizgileri olan bir mecra olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Bu konu dışında hesaplarınızın silinmesi ya da kapatılması gibi bir şey söz konusu olmayacaktır. Hak talep etmek adına yardım sayfasını kullanabilir ve bir hatayı rapor et butonu ile birlikte sizler de yetkili isimlere ispat sunabilirsiniz. En kısa süre içerisinde iletişime geçiyor ve sorunu çözmeye çalışıyorlar.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu