Sosyal Medya

Sarahah Nedir? Nasıl Açılır ve Nasıl Kullanılır?

Son günlerde sosyal medyada ve internet üzerinde Sarahah adında bir uygulamadan sıklıkla bahsedilmektedir. Hatta birçok yurt dışı ülkesinde de bu uygulama kullanım açısından ilk sıralara yerleşmiş durumda bulunmakta. Yeni çıkan bu uygulama ile ilgili de kullanılması ve açılmasının nasıl olacağına dair çok fazla sorular sorulmakta.

Sarahah Uygulaması Nedir?

Arapça olarak dürüstlük ve dürüst olma anlamına gelen Sarahah uygulaması, Suudi Arabistanlı bir geliştiricinin ürünü olarak piyasaya çıktı ve popülerliği çok kısa sürede artarak, dünyada hızla yayılmaya başlamıştır. Uygulama aslında kullanıcıların birbirleri ile adından da anlaşıldığı üzere dürüst olarak mesajlaşmalarını sağlayan bir program. Ücretsiz olarak akıllı telefon ve tabletlere indirilebilen uygulama, henüz Arapça ve İngilizce dilleri ile kullanılabilmekte. Programcılar bu uygulamayı eskilerde kullanılan bir çeşit şikayet ve dilek kutusu olarak nitelemektedirler. Sistem anonim mesajlaşmaya olanak sağlarken, bu mesajlarla geri bildirim yollama imkanı da tanımaktadır. Program çok kısa sürede indirilebiliyor.

blank

Sarahah Hesabı Nasıl Açılır?

Sarahah hesabının uygulama indirildikten sonra açılması şu şekilde olmaktadır:

  1. Öncelikle sağ üst köşede bulunan kaydol butonu tıklanmalıdır
  2. Kullanıcı adı seç kutusuna istenilen isim yazılmalı (Türkçe karakter olmayacak) ve sonraki butonu tıklanmalı
  3. Daha sonra sıra ile istenilen bilgiler (isim, e-posta ve yaşanılan ülke gibi) girilmeli ve tekrar sonraki butonuna basılmalı,
  4. Cinsiyet seçimi yapıldıktan sonra doğum tarihi giriliyor, sonraki butonu tıklanıyor
  5. Şifre belirlendikten sonra kuralların kabul edildiği onaylanıyor ve tekrar sonraki butonuna basılıp kayıt işlemleri tamamlanmış oluyor
  6. En son işlem olarak ise sağ alttaki ayarlara girilip e-posta onaylanıyor ve onaylanan e-posta adresine gelen maildeki link tıklanarak hesap aktif hale getirilerek kullanıma başlanıyor. Daha önceden hesabı olanlar da kullanıcı adı ve şifre ile girerek mesajlaşmaya başlayabilmektedir.

Sarahah Hesabı Nasıl Kullanılır?

Sarahah hesabının kullanımı da çok kolay olmakta. Açılan hesaba mesaj göndermek için sadece kullanıcı adı ile oluşturulan bağlantı linkinin kullanılması yeterli olmaktadır. Paylaşılan bağlantı linki sayesinde gelen anonim mesajlar saklanabiliyor veya şikayet et, engelle ve sil seçenekleri kullanılarak da işlem yapılabiliyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu