Sosyal Medya

WhatsApp’ta Otomatik Silinen Mesaj Gönderme

WhatsApp’ta otomatik silinen mesaj gönderme işlemini nasıl yapabileceğinizi detaylı bir şekilde sizlere aktaracağız.

Süreli mesaj olarak da bilinen otomatik silinen mesaj sayesinde sizler de zamanlama seçeneğini kullanabilir ve mesajlarınızın belirlenen süre zarfında silinmesini sağlayabilirsiniz. Artık sizler de tek tek mesaj silmekle uğraşmayacaksınız ve daha da önemlisi zamanlama yapabileceksiniz.

WhatsApp, sektörün en çok tercih edilen ve kullanılan uygulamalarından biri. Ücretsiz olarak cihazlarınıza indirebileceğiniz bu uygulama ile birlikte rehberinizdeki insanlar ile anlık sohbet edebilecek ve veri aktarımını da yine sorunsuz bir şekilde sağlayacaksınız.

Her geçen gün kendini biraz daha geliştiriyor ve bu güncellemeler ile birlikte daha işlevsel bir uygulamaya dönüştüğü gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Henüz indirmediyseniz eğer sizler de kullanmaya başlayabilirsiniz. Beklentilerinize doğrudan yanıt vereceğini düşündüğümüz özel bir uygulama ve an itibarıyla çok sayıda insan da bu uygulama üzerinden sohbet etmeyi tercih ediyor.

whatsappta-otoma…n-mesaj-gonderme

WhatsApp’ta Otomatik Silinen Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

  • Mesajların otomatik olarak silinmesini istediğiniz sohbet penceresini açarak ilk adımı atalım.
  • Ekranın en üst kısmında yer alan kişi profiline dokunun.
  • Açılan pencere aracılığı ile sizler de süreli mesaj butonuna tıklayabilirsiniz.
  • Açık seçeneğini işaretleyin. 7 gün sonra tüm mesajlarınız otomatik olarak silinecektir. Bunun dışında herhangi bir şey yapmanıza da gerek kalmıyor.

WhatsApp Otomatik Mesaj Silme Olmuyor?

Bu adımları takip etmenize rağmen sohbet penceresindeki mesajların silinmediğini söylüyorsanız eğer muhtemelen whatsapp uygulamanız henüz güncel değildir. Yapmanız gereken şey google play ya da app store mağazalarına girerek güncellemeleri aktif etmek olacaktır. Bu sayede sorunu ortadan kaldırmış olacak ve otomatik silme işlemini de aktif hale getireceksiniz.

Güncellemeler büyük önem taşıyor ve cihazınızdaki uygulamalar güncel olmadığı takdirde ne yazık ki bu uygulamalardan tam manasıyla verim elde edemeyeceksiniz. Güncelleme sonrası herhangi bir sorun yaşayacağınızı kesinlikle düşünmüyoruz. Zaten detaylı bir araştırma yaparsanız kullanıcıların yorumlarının da bu doğrultuda olduğunu yine kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Otomatik Mesaj Silme Ne İşe Yarıyor?

WhatsApp, çok daha işlevsel bir uygulama yaratabilmek adına elinden gelenin daha fazlasını ortaya koyuyor ve güncellemeler ile birlikte bunu başarılı bir şekilde yerine getirdiğini de yine net bir şekilde görebiliyoruz. Mesajları tek tek silmek yerine zamanladığınız takdirde otomatik olarak silinecektir ve aslında bir nevi zaman kazandıracaktır. Ya da cihazlarınızda yer tutmasını istediğiniz sohbetler için de aynı özelli kullanabilirsiniz.

Yani tamamen kullanıcı deneyimini arttırmak adına yapılan çalışmalardan bir tanesidir ve bu çalışmadan memnun olanların sayısı da bir hayli fazla. Sizler de otomatik mesaj silme yani zamanlama özelliğini kullanabilir ve sohbet pencerelerini tek tek temizlemek zorunda kalmazsınız. Her iki işltim sisteminde de kullanılabilir bir özellik ve az önce de ifade ettiğimiz gibi eğer sorun yaşıyorsanız WhatsApp uygulamasını güncellemeniz yeterli olacaktır. Bu güncelleme ile birlikte sorunun ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Yeni dönemde WhatsApp uygulaması çok daha kullanışlı bir hal aldı ve her geçen gün piyasanın en iyisi olmayı da başarıyor.

İncelemelerinizi yaparsanız eğer sizler de rakiplerinin bir adım önünde yer aldığı gerçeğini net bir şekilde göreceksiniz. Daha hızlı iletişim kurmak ve bunun yanı sıra veri alış verişini daha hızlı hale getirmek adına sizler de hemen şimdi bu uygulamayı tablet ya da cep telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu