Blog

Samsung Teknik Servis Kolaylığı: Uzaktan Destek

Teknoloji ürünleri kategorisinde satışı yapılan hemen hemen tüm cihazların teknik özellikleri kadar satış sonrası servis destekleri de en önemli konulardan biri olarak dikkat çekiyor. Zira alınan ürünün elektronik olması ve her an bir sorun ile karşılaşılabilecek ürünler olması müşterilerinde doğrudan teknik destek ihtiyaçlarının ortaya çıkmasına neden olmakta. Haliyle satış aşamasında da teknik destek konusunun en önemli kriterlerden biri olduğunu da söylemek gerekiyor.

Tabi ki bazı teknoloji devi firmaların bu konuda kullanıcılara üst düzey destek hizmeti verdiğini de biliyoruz. İşte müşterilerine teknik destek verme konusunda en başarılı firmalardan birisi de Güney Koreli teknoloji devi Samsung.Ürettiği teknoloji ürünleriyle adından sıkça söz ettiren firmalardan biri olan Samsung satış sonrası teknik destek hizmetleri için müşterilerine sunmaya başladığı yeni çözümlerle de epey beğeni kazanmaya başladı. Samsung tarafından kullanılan ve müşterilerin büyük oranda beğenisini kazanan sistemlerden birisi de Uzaktan Destek sistemi. Şuan için sadece akıllı televizyonları, tabletleri ve akıllı telefon serileri için kullanılan Uzaktan Destek sistemi müşterilerin sorunlarının kesin olarak da çözüme ulaşmasını sağlıyor.

Samsung

Teknik destek konusunda bir devrim olan sistemin işleyişi ise oldukça basit. Akıllı telefonları ve tabletleri için destek almak isteyen müşterilerin ilk olarak resmi uygulama mağazası üzerinden Smart TuTor uygulamasını indirmesi gerekiyor. Daha sonra uygulamanın kısa bir kurulumunun yapılmasının hemen ardından müşterinin 444 7711 numaralı Samsung çağrı merkezini araması gerekmekte. Son olarak bu konuda görevlendirilmiş olan alanında uzman teknik ekipten birine bağlanarak uzaktan bağlantı için gerekli olan 6 haneli güvenlik kodunu almanız gerekmekte. Smart Tutor uygulamasına uzman ekiplerden aldığınız kodu yazdıktan sonra Samsung teknik ekibi doğrudan telefonunuza ya da tabletinize bağlanarak yaşadığınız sorunu çok kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturuyor. Kullanılan bu sistemle beraber evinizden çıkmadan ürününüzün sorununu da çözme fırsatı elde ediyorsunuz.

samsung

Bunun dışında televizyonları için de Uzaktan Destek hizmeti veren Samsung’un bu alanda verdiği hizmetinde oldukça benzer olduğunu söylemek gerek. Müşterilerin öncelikle Samsung çağrı merkezini aramaları ve ardından da televizyonları için uzaktan çağrı desteği istediklerini belirtmeleri gerekiyor. Görüşme sırasında televizyonunuzun menüsüne açarak destek bölümünde yer alan uzaktan yönetim seçeneğine girip size verilen Pin kodunu ürün uzmanına iletmeniz gerekiyor. Ardından ürün uzmanı da televizyonunuza bağlanarak yaşadığınız sorunu çözüyor.

Samsung

Teknik servis konusunda tüm bu sistemlerle beraber müşterilerine oldukça hızlı ve oldukça zahmetsiz çözümler sunan Samsung, sadece Uzaktan Destek sistemiyle değil bunun dışında gerek internet sitesi aracılığıyla verdiği canlı destek ile gerekse de en yakın servis ekibi, cihaz tamir takibi gibi hizmetlerle de ürününün sorunlarını anında çözüme kavuşturabiliyor.

Teknik servis ağı da oldukça geniş olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un tüm bu hizmetlerinde tıpkı ürün satışı aşamasında olduğu gibi müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğunu da belirtmek gerek. Temel hedefi her zaman için müşterilerine en iyi hizmeti sunmak olan Samsung’un hem ürün satışı hem de ürün desteği konusunda sunduğu tüm bu hizmetlerle beraber teknoloji dünyasının en başarılı markalarından biri olduğu da kabul görmüş bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu