Mobil

Samsung S20, S20 Plus, S20 Ultra Ekran Görüntüsü Alma

S serisi ile harikalar yaratan Samsung, akıllı telefon tutkunlarını çok daha ekonomik rakamlar ile telefon sahibi yapmaya devam ediyor. Bugün s serisine dair bazı detaylara yer vereceğiz ve Samsung s20, s20 plus ekran görüntüsü alma işlemine göz atacağız. Ekran görüntüsü almak için tercih edilen en klasik yöntemlerden bir tanesi sizler de çok iyi biliyorsunuz ki fiziksel tuşlardır. Aslında birçok telefon ve markada bu şekilde ekran görüntüsü alabiliyorsunuz.

Samsung markasının s modellerinde ise güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basıp birkaç saniye beklediğiniz takdirde ekran görüntüsü almış olacaksınız. Zaten bir flaş sesi patlayacak ve görüntünün kaydedildiğini bu sayede anlıyor olacaksınız. Gördüğünüz gibi gayet kolay bir yöntem ancak ben farklı yöntemleri de denemek ve en azından bilgi sahibi olmak istiyorum diyorsanız bir alt başlığa göz atabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Alma Uzman Görüşü:

Ayarlar-gelişmiş özellikler-hareketler ve işaretler-ekranı yakalamak için elinizi kaydırın adımlarını takip ederek bu özelliği aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Özelliği aktif hale getirdikten sonra ekran görüntüsü almak için yapanız gereken şey ise gayet basit.

Görüntü almak istediğiniz yere gelin ve elinizi dik bir konumda ekrana tutarak devamında sağa ya da sola hafifçe kaydırınız. Bu sayede saniyeler içerisinde ekran görüntüsü almış olacaksınız.

Edge ekran menüsü de yine ekran görüntüsü alabileceğiniz seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ses tuşları hizasında ekranı sola doğru kaydırdığınız takdirde ilgili menüye erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu menüyü kullanarak farklı şekillerde ekran görüntüsü alma şansınız olacaktır. Oval şekilde ya da ekranın bir bölümü şeklinde farklı türlerde ekran görüntüsü almanıza yardımcı oluyor ve birçok kullanıcı için fayda sağlayan yöntemlerden biri olduğunu da belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz.

Aldığınız ekran görüntüsü, doğrudan galeri bölümüne kaydediliyor ancak dilerseniz kayıt yeri ayarlarından bu bölümü değiştirebilir ve kendinize en uygun olan kısmı seçebilirsiniz. Samsung, bu konuda işlevsel bir marka ve ekran görüntüsü almak isteyen kullanıcılara da sayısız seçenek sunuyor diyebiliriz.

Ekran Görüntüsü Ne İşe Yarıyor?

Görsel notlar, hafızada her zaman için daha fazla yer ediniyor ve erişimi daha kolay olduğu için birçok akıllı telefon kullanıcısı da ekran görüntüsü almayı tercih ediyor. Alacağınız kayıtlar galeri bölümünde kayıt altında tutuluyor ve dilediğiniz zaman sizler de bu görsel notlara erişim sağlama şansı elde ediyorsunuz.

Ekran görüntüsü alarak sevdiğiniz bir notu ya da görüntüyü arkadaşlarınıza da gönderebilirsiniz. Görüntü aldığınız an bağlantıyı paylaşabileceğiniz bir buton çıkıyor. Whatsapp ya da e-mail gibi seçeneklerden birini tercih ederek sizler de dilediğiniz kişiye bu görüntüyü gönderebiliyorsunuz.

Herhangi bir videyodan kesit alıp o bölümü saklamak ya da paylaşmak isterseniz de yine ekran görüntüsü alma seçeneğini tercih edebilirsiniz. Gayet kolay ve gördüğünüz üzere işlevsel bir eylem. Dilediğiniz an sizler de dilediğiniz kesiti kaydedebiliyor ve kaydettiğiniz bu görüntüye daha hızlı bir şekilde erişim sağlama şansı elde ediyorsunuz.

Samsung marka telefon kullanıcısı iseniz eğer bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak basit bir şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Nasıl yapacağınız konusundaki soru işaretlerini ortadan kaldırdığımızı düşünüyoruz ve zaten birkaç deneme sonrasında sizler de bu konuda daha profesyonel hale gelecek ve rahatça ekran görüntüsü alabileceksiniz. Zaten Samsung markası da bu konuda oldukça kolay seçenekler sunuyor ve sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaya devam ediyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu