Mobil

Samsung Özel Mod Kullanım

Samsung’un Galaxy serisinde bulunan Özel mod özelliği ile birlikte dilediğiniz video, müzik, fotoğraf ya da kaydettiğiniz sesleri artık gizleme şansına sahipsiniz. Sizlere bu yazımızda Samsung Özel Mod Kullanımı ile ilgili yapmanız gerekenleri de aktarırken ayrıca klasörlerinizi şifrelemek yerine bu modu neden tercih etmeniz gerektiğini de aktaracağız.

Galaxy serisinde bulunan özel mod kullanımının işleyişi farklıdır. Cihazınızı özel modda kullanmıyorsanız gizlediğiniz belge ve dosyalar görünmez. Gizlenen dosyaların tamamını rahatlıkla görebilmek için özel modu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Samsung Özel Mod Kullanımı konusunda yapmanız gereken yani aktif hale getirmeniz için gerçekleştirmeniz gereken işlemler şu şekildedir;

 • Samsung Galaxy cihazınızın ayarlar menüsünden gizlilik ve güvenlik kategorisine giriş yapmanız gerekiyor.
 • Daha sonra özel mod sekmesine gelmelisiniz.
 • Burada kapalı olan modu aktif hale getirin.
 • Ardından özel mod erişim türü menüsüne giriş yaparak PIN, şifre, parmak izi ya da desen seçeneklerinden herhangi birini seçerek özel modu kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Özel mod aktif durumdayken gizlenen belgelerin tamamı görüntülenebilir. Eğer şifrelediğiniz belge, video ya da fotoğrafların görünmesini istemiyorsanız özel mod seçeneğini kapalı hale getirmeniz gerektiğini de unutmayınız.

Samsung Özel Mod Kullanımı konusunda bir diğer seçenek ise ses belgeleriyle videoların nasıl gizlenmesi gerektiğidir. Bu işlemleri gerçekleştirirken de aynı şekilde işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor. Video gizlemek isteyen kullanıcılar ise şu işlemleri sırasıyla gerçekleştirmelidir;

 • İlk olarak gizlemek istediğiniz videoları seçin.
 • Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan ‘daha fazla’ seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak menüden ‘özele taşı’ seçeneğine dokunun.
 • Ardından belirlemiş olduğunuz şifreyi girmeniz talep edilecektir.
 • Şifreyi girdikten sonra dosyalarınız gizli hale gelecektir.

blank

Galaxy serisi cihazlarda özel mod kullanımı pratik bir şekilde de yapılabilmektedir. Hızlı menü üzerinden özel modu aktif ve pasif hale getirebilirsiniz. Samsung cihazlarının sadece Galaxy serisinde ulan bu özellik sayesinde dilediğiniz belge, dosya, ses ya da resim öğelerini kişiye özel olarak saklayabilir ve talep ettiğiniz anda da erişime açabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu özellik sayesinde cihaz kullanıcıları özel belge ve dosyalarını uzun ömürlü olarak saklayabilir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

4 Yorum

 1. Guvenli mod sifresini unuttum ve geri almak icin hicbir secenek yok tel samsung galaxy s6 edge plus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu