Mobil

Samsung Mesaj (SMS) Engelleme Nasıl Yapılır?

Malumunuz istenmeyen numaralardan gelen mesajları engelleme konusunda bir hayli sıkıntı yaşıyoruz ve telefon kullanıcıları bu durumdan fazlasıyla şikayetçi görünüyor. Bu şikayetlerin sayısının artması ile birlikte bizler de istenmeyen mesajları nasıl engelleyebileceğinizi sizinle paylaşmak istedik. İzinsiz mesajlar için bir yasa çıkartıldı ve artık bu büyük bir suç teşkil ediyor ancak bunu önemsemeyen ve kurumsallıktan bir hayli uzak firmalar var ve bu firmalar yüzünden mesaj almaya da devam ediyoruz. Peki istenmeyen mesajlar için neler yapabiliriz? Gelin hep birlikte Mesaj Engelleme yöntemlerine göz atalım…

  • İstenmeyen bir numaradan mesaj geldiğinde eğer telefonlarınız Samsung imzasını taşıyorsa işlem yapmanız çok daha kolay olacak ve daha kısa sürecektir. Mesajın üzerine uzun süre basılı tuttuğunuzda karşınıza iki seçenek çıkıyor. Sil ve spam numaralarına ekle seçeneklerinden spam numaralarına ekle tercihini yaparak sizler de o numarayı spam listesine dahil edebiliyorsunuz ve artık o numara üzerinden sizlere herhangi bir şekilde mesaj gelmiyor.
  • Bu yöntem bazı ürünlerde işe yaramıyor ancak Samsung’un birçok modelinde olumlu sonuç verdiğini belirtmek isteriz. Spam numaralarına eklediğiniz numara sizleri arayabilir ve hatta mesaj da atabilir ancak mesajınız size bildirim olarak ulaşmaz yani bunu herhangi bir şekilde hafızasında tutmaz bu yüzden sizleri rahatsız eden durum da ortadan kalkmış olur.

Samsung Mesaj Engellemede Alternatif Yöntem

Yine Samsung kullanıcıları için alternatif bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Mesajlar uygulamasına ait olan ayarlar bölümünde daha fazla kısmı yer alıyor ve buraya tıkladığınızda karşınıza spam numaralar bölümü çıkıyor.

blank

Burada sizlere daha detaylı seçenekler sunuluyor ve şu rakam ile başlayan numaraları engellemek istiyorum gibi bir düşünceye sahipseniz kriterlerinizi buna göre de belirleyebiliyorsunuz. İlk rakamı, son rakamı, içerik gibi ibareler sayesinde sizler de toplu bir engelleme işlemini tek bir tık ile kolayca yapabiliyorsunuz. Bu yöntem kesinlikle işe yarıyor ve herhangi bir şekilde spam mesaj almıyorsunuz. Samsung model telefon kullanıcısı iseniz eğer ve sizler de spam mesajlardan şikayetçi iseniz bu yöntemleri tercih ederek beklentilerinize kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Farklı Samsung Mesaj Engelleme yöntemlerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

7 Yorum

  1. Samsung note 4 te işe yaramıyor. Mesajlar spam sayfasına geliyor. Bir türlü engellenemiyor.

  2. Elimde j4 Core Android 8.1 sürümlü telefon var. Mesaj engellemede metin ile engelleme seçeneği yok. Ama gelen reklam msjları da baska türlü engellenemiyor. Yardımcı olur musunuz?

  3. Samsung a 30 a50 modellerinde ifade engelleme yök
    O yüzden mesajlar engellenemiyor.samsung bu olayı güncellemeyle inşallah çözer.yoksa en önemli özellik yök.oysa daha eski modellerde bu özellik var.sırf bu yüzden yeni aldığım telofonu değiştireceğim.tabikide başka marka ile.

  4. Allah rızası için biri cevap versin smsng galaksy a2 core. b kodlu sms nasıl engellenir. Ayarla kısmına rehberden seç var sadece ifade engelle falan yok. B kodlu da yazılmıyor. Nasıl olacakki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu