Mobil

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung marka cihazlarınızın garanti bilgilerini öğrenmek ister misiniz? Samsung garanti sorgulama ekranı ile birlikte bu bilgilere saniyeler içerisinde ulaşabiliyor ve sizler de gerekli denetlemeyi ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz. Telefonlarınızı ya da farklı birçok cihazı garantiye vermek istediğinizde elinizde bir resmi belgenin olması gerekiyor ya da bu sürenin dolmamış olması da şarttır.

Bilgiler konusunda eksik olduğunuzu düşünüyorsanız eğer ücretsiz olarak sorgu ekranından hizmet alabilir ve sizler de ürününüzün garanti kapsamında olup olmadığını daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu konuda sizlere sunacağımız sayısız seçenek var ve dilerseniz bu seçenekleri de detaylı bir şekilde inceleyelim.

Samsung Garanti Sorgulama

– Samsung.com/tr/support/ bağlantısını kullanarak sorgulama işlemini sağlıklı bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Bildiğiniz gibi sizinle paylaştığımız adres resmi sitedir ve herhangi bir sorun yaşamayacağınızın sözünü de net bir şekilde verebiliyoruz.

– Burada sizlerden cihazınızın model numarası istenecektir ve eğer bu bilgiye sahip değilseniz ne yazık ki işlem yapamıyorsunuz.

– Ayarlar-cihazlar adımlarını takip ederek model sorgusu yapabiliyorsunuz ve model bilgisini temin ettikten sonra yeniden sorgu ekranına dönüş yapabilirsiniz. En sağlıklı yöntemlerden bir tanesi olduğunu düşünüyoruz ancak bu yöntem de işe yaramazsa, çağrı merkezi çalışanları ile irtibata geçmeniz mümkün olacaktır.

– 444 77 11 Samsung çağrı merkezi numarası ile birlikte bu bilgilere erişim sağlamanız mümkündür. Sorgu ekranından yardım alamadığınız takdirde bu numarayı kullanabilir ve personelden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu ekip sayesinde cihazınız ile ilgili diğer tüm merak ettiklerinize de detaylı bir şekilde yanıt alma şansı elde ediyorsunuz.

blank

– Bu yöntem benim için zahmetli diyenlere bir diğer alternatif önerimiz ise bize ulaşın menüsüdür. Samsung resmi web sitesine girdiğinizde en alt kısımda yer alan bize ulaşın butonu ile birlikte talebinizi dile getirebiliyorsunuz ve kısa süre içerisinde konu ile ilgili geri dönüş alıyorsunuz. Samsung firması bu konuda fazlasıyla hassas davranıyor ve müşterilerinin taleplerine doğrudan yanıt veriyorlar. Dilerseniz mail adreslerini kullanarak taleplerinizi mail yolu ile de ulaştırabilirsiniz ve yine gün içerisinde sizlere geri dönüş yapacaklardır.

– Dijital dünyada detaylı bir araştırma yaptığınızda bu konuda hizmet veren birçok web sitesi yer aldığını göreceksiniz. Tavsiye ediyor musunuz diye soracak olursanız eğer bu konuda biraz temkinli davranmanızı önerebiliriz. Kurumsal sitelerden hizmet almak çok daha doğru olacaktır ve bu sayede bilgi aktarımını da riske etmemiş olacaksınız. Samsung çağrı merkezi ya da samsung’a ait resmi web sitesi öncelikli tercihiniz olmalıdır ancak buralardan hizmet alamadığınız ya da gerekli bilgiyi temin edemediğiniz durumlarda farklı kaynaklara başvurabilirsiniz.

Samsung Garanti Sorgulama Ücretli mi?

Resmi site ve çağrı merkezi ekibi bu konuda herhangi bir ücret talep etmiyor ve tamamen ücretsiz hizmet alabileceğiniz bir detaydan bahsediyoruz. Garanti bilgilerinize ihtiyacınız olduğu anlarda sizler de yukarıda bahsi geçen adımları takip edebilir ve yardım alabilirsiniz. Ürünlerinizi garantiye vermeden önce bu bilgileri bir yerlere kaydetmeniz sizlerin lehine olacaktır ve en azından hak talep edebileceksiniz.

Resmi site bu konuda günün her saati sizlere hizmet veriyor ve emin olun en kolay ve en sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir. Samsung garanti sorgulama gibi taleplerinize yanıt vermesi için kurulan canlı destek ekibi ve çağrı merkezi çalışanları da yine bu konuda yardımcı olmaya devam ediyor. Birçok farklı soru ve sorun için de bu ekibe bağlanarak bilgi alabilir ve var olan sorunları kısa süre içerisinde çözümleyebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu