Donanım

Samsung Galaxy S6 Donanımı!

 

Samsung’un yükselmesinde ki en büyük etken olan Galaxy serisi yeni telefon modelini piyasaya duyurdu. Önümüzde ki günler de 20 ülke de satışa sunulacak olan akıllı cihaz içerisinde ne tür donanımlar kullanıldı, bu hususta pek çok kişi bilgi sahibi değil! Gelin, şimdi bu cihazı hep beraber inceleyelim.

 

%.1 inç büyüklüğünde bir ekran modülü bulunuyor. Quad HD çözünürlüğü sayesinde de hem oyun oynama, hem de film izleme bazında %100’e kadar performans yakalamak mümkün. Aynı zaman da 64 bit, 8 çekirdekli işlemcisi bulunuyor ve bunla beraber de 3GB ram ve 32 GB NAND Flash donanımları mevcut. Bugüne kadar üretilen en iyi cep telefonu olarak nitelendirilen Galaxy serisi, 6. Seri telefonu ile de satış rakamlarında milyarı hedefliyor! Kolayca yakalayacağı düşünülen Samsung ürününün, içerisinde bulundurduğu donanım parçaları da bir telefona göre pek çok kullanım modülünü beraberinde taşıyor.

 

Samsung Galaxy S6 Donanımı

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu