Mobil

Samsung Galaxy M31 İncelemesi

Galaxy serisinin yeni döneme damga vuran modellerinden bir tanesi ile karşınızdayız. Samsung Galaxy M31 incelemesi ile birlikte sizler de bu modeli daha yakından tanıyor olacaksınız. Dilerseniz vakit kaybetmeden incelemeye geçelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Samsung Galaxy M31 Ekran:

6.4 inçlik bir ekran karşımıza çıkıyor ve Amoled detayını da unutmamak gerekiyor. Sonsuz U şeklinde lanse ettikleri bu ekran gerçekten kusursuz bir yapıya sahip ve estetik olarak da bir adım önde diyebiliriz. 19.5:9 görüntü oranı ile de bu farklılığı daha net bir şekilde görebiliyoruz.

2340X180 piksel çözünürlük ve aynı zamanda 403 ppi piksel yoğunluğu da yine cihazı bir adım öne taşıyan unsurlardan bir tanesi olacaktır. Canlılık tutkunu bir akıllı telefon kullanıcısı iseniz ve özellikle medya konusunda daha üst düzey bir şeyler arıyorsanız bu ekran kesinlikle yeterli olacaktır. Zaten modeli bir adım öne taşıyan ve tercih edilir kılan en önemli unsur da budur.

Samsung Galaxy M31 Donanım ve Performans:

Exynos 9611 işlemci ile bizlere merhaba diyor. Samsung markasının ürettiği telefonların rakiplerine kıyasla neden daha uygun fiyatlı olduğunu biliyor musunuz? Aslında bu sorunun cevabı tam olarak işlemci seçimidir. Fiyat performans bakımından kesinlikle üst düzey bir seviye ve sizleri de tatmin edeceğini düşünüyoruz.

Ara yüz konusunda bir hayli başarılı ve bunun yanı sıra menü geçişlerinde kesinlikle aksaklık ya da donma gibi can sıkıcı sorunlar ile karşı karşıya gelmiyorsunuz. Bir teflonu popüler hale getirecek en önemli unsurlardan biri de budur. İşlemciye eşlik eden bir de 6 Gb ram desteği söz konusu ve bu da kullanıcıları harekete geçirecek detaylardan bir tanesidir.

Samsung Galaxy M31 Pil-Batarya:

600 mAh kapasitesi ile yine en önemli detaylardan biri olarak karşımızda. Pil gücü bir hayli yüksek ve tatmin edici olduğunu düşünüyoruz. Çok fazla uygulama kullanıyor ve oyun tutkunu olduğunuzu söylüyorsanız eğer bu modele bir adım daha yakın durmanızı tavsiye ediyoruz. Yoğun kullanımda bile 1 günü sorunsuz bir şekilde tamamlayabiliyorsunuz.

1 saatlik şarj ile %30 doluluk oranı tespit edilmiş ve yapılan cihaz testinde bu oranın gayet yeterli olduğu ifade ediliyor. Günlük hayatında çok sık telefon kullanan biri iseniz eğer pil konusunda sorun yaşamayacaksınız ve hatta yeterlilik konusunda rakiplerine kıyasla bir adım önde olduğunu da belirtmek gerekiyor.

samsung-galaxy-m31-inceleme

Samsung Galaxy M31 Kamera:

64 mega piksellik bir kameranın yanı sıra 8 megapiksellik bir adet sensör de görüntü kalitesi için yeterli olacaktır. Ultra geniş açı yakalamanıza yardımcı olacak sayısız detay var ve fotoğraf tutkunları için de önemli bir unsur olduğunu düşünüyoruz. Özellikle yakın çekim yani zoom çalışmalarında kusursuz bir görüntü elde etmek mümkün. Hali hazırda birçok cihaz bunu sağlayamazken M31 bu konuda gerçekten mükemmel bir performans sunuyor.

Derinlik sensörü detayı da es geçilmemesi gereken artı değerlerden bir tanesidir. Daha kaliteli fotoğraflar çekebilmek ve çözünürlük konusunda tatmin edici işler ortaya koymak istiyorsanız eğer bu model sizler için en doğru seçimlerden biri olacaktır.

Samsung Galaxy M31 Fiyat Performans:

Bu alandaki en iyilerden biri ve zaten sadece bu yazıya bağlı kalmayacağınız için kullanıcı yorumlarının da ne denli destekleyici olduğunu yine kendi gözleriniz ile göreceksiniz. Şu an Huwaei ile büyük bir yarış içerisindeler ve aynı sınıfın cihazlarını test edip bir kıyas yaptığınızda M31’in bir tık daha ileride olduğunu fark ediyor olacaksınız ve fiyatı da bir hayli uygun görünüyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu