Mobil

Samsung Galaxy M31 2020 Ekran Görüntüsü Alma

Fiyat performans incelemesinden başarılı bir şekilde çıkan Samsung Galaxy M31, kısa süre içerisinde çok sayıda akıllı telefon kullanıcısının dikkatini çekmeyi başardı. Bu yazımızda ise Samsung Galaxy M31 2020 ekran görüntüsü alma konusunu işleyeceğiz. Aslında çok basit teknikler var ve zaten telefonu kullanmaya başladığınızda bunu sizler de daha iyi kavrıyor olacaksınız.

Android işletim sistemine sahip olan modellerde benzer yöntemler karşımıza çıkıyor fakat cihazı yeni alacaklar ya da daha önce hiç kullanmamış olanlar için bir kez daha detaylı anlatım yapmak istiyoruz. Önem taşıyan ya da kayıt altına almak istediğiniz anları sizler de ekran görüntüsü alarak cihazlarınıza dahil edebilirsiniz.

Devamında eğer isterseniz arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve bunu da galeri aracılığı ile sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Tuş Kombinasyonu

Ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basmak yeterli olacaktır. Ekran görüntüsü alırken birçoklarımız bu yöntemi kullanıyor ve gayet pratik bir yöntem olduğunu da söylemek gerekiyor. az önce de bahsettiğimiz gibi birçok android telefon kullanıcısı bu yöntemi tercih ediyor ve daha basit olduğunu dile getiriyor.

Bahsi geçen tuşlara aynı anda bastığınızda bir deklanşör sesi alacaksınız ve işte o an ekran görüntüsü galeri bölümüne kaydedilmiş olacaktır. Dilerseniz düzenleme yapabilir ve bu şekilde paylaşabilirsiniz. Not almak için gayet ideal bir yöntem ve sizler de bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Google Asistan

Sesli komut ile de ekran görüntüsü alabiliyorsunuz ve daha teknolojik bir yöntem olduğunu düşünüyoruz. Google Asistan’a ekran görüntüsü al demeniz yeterli ve o anki ekranı saniyeler içerisinde kaydedecektir.

Ekran Görüntüsü Ne İşe Yarıyor?

  • Görsel notlar daha kalıcı olacaktır ve aslında ekran görüntüsü alma işlemi de bu yüzden tercih ediliyor. Unutmak istemediğiniz ya da aylar sonra bile hatırlamanız gereken bir anı sizler de galeriye dahil edebilir ve dilediğiniz zaman yine bu alandan ulaşabilirsiniz.
  • Esprili ve komik paylaşımlar yapan bir sayfa iseniz eğer ekran görüntüsü alıp düzenleme yaparak bunu takipçileriniz ile de paylaşabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınıza da gönderebilirsiniz. Zaten ekran görüntüsü alındıktan hemen sonra paylaş butonu da çıkıyor ve mail ya da whatsapp üzerinden hızlı gönderim yapabiliyorsunuz.

Düzenleme Yapılır mı?

Ekran görüntüsü aldığınızda o ekranın tamamını kaydetmiş oluyorsunuz. Diyelim ki instagramda paylaşılan bir fotoğrafın görüntüsünü aldınız. Bu aşamada yorumlar ya da beğeniler de alt kısımda görünecek ve pek de hoş bir durum olmayacaktır. Estetik kaygıyı bir adım daha öne taşımak adına galeri bölümünden fotoğraf düzenleyicisini seçebilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. En azından beğeni ve yorum bölümünü keserek fotoğrafı daha estetik bir hale getirebilirsiniz.

Galerinin yanı sıra profesyonel fotoğraf düzenleyicileri de var ve bu uygulamaları da ücretsiz olarak indirip kullanabiliyorsunuz. Ekran görüntüsü, yalnızca görseller üzerinden değil, hareketli vidyolardan da alınabiliyor ancak tabi daha bozuk bir görüntü karşınıza çıkacaktır. Bir videodan ufak bir kesit almayı düşünüyorsanız durdurup ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Samsung marka cihazlarınızda nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Tuş kombinasyonu en çok tercih edilen ve daha kolay olduğu düşünülen yöntemlerden biri. Fakat Google asistanı da mutlaka denemelisiniz ve bu yöntem de sizlere büyük kolaylık sunacaktır. Aynı zamanda düzenleme işleminin nasıl yapılacağını da anlattık ve öyle zannediyoruz ki artık sizler de bu konuya dair soru işaretlerinden kurtuldunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu