Mobil

Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsü Alma

Bu yazımızda siz değerli telefon kullanıcılarına Samsung Galaxy A50 ekran görüntüsü alma işleminin nasıl yapılacağını aktarmaya çalışacağız. Galaxy serisinin en özel modellerinden bir tanesi olan A50, estetik görüntüsü ve özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Fiyatı bakımından da sayısız kullanıcıya erişeceğini düşündüğümüz bu model, Samsung markasının en iyi işlerinden bir tanesi. Az sonra özelliklerinden bahsedeceğiz ve zaten sizler de detaylı bir inceleme yaptığınızda telefonun fiyatını fazlasıyla hak ettiğini daha iyi anlayacaksınız. Galaxy serisi ile birlikte sükse yaratan marka, bu seriyi devam ettirmekte ısrarcı görünüyor ve bizler de destekliyoruz.

Samsung Galaxy A50 Özellikleri:

Ekran boyutuna baktığımızda 6.4 inç gibi bir değer karşımıza çıkıyor. Eğer sizler de büyük ekran tutkunu iseniz ve film izlerken ya da oyun oynarken bu detaya daha fazla ihtiyacınız oluyorsa A50 modelini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

64 GB dahili depolama ile birlikte güçlü bir hafıza karşımıza çıkıyor ve bu konuda da yeterlilik sağlayacağını düşünüyoruz.

6 GB ram detayını da es geçmemek gerekiyor ve bu seriye göre gayet ideal bir değer olduğunu düşünüyoruz.

Model, güçlü bataryası ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve uzun süreli kullanımda sizleri yarı yolda bırakmayacağını belirtmek isteriz. Çok sayıda uygulama açık olsa dahi şarjınız uzunca bir süre dayanacak ve günü sorunsuz bir şekilde tamamlayabileceksiniz.

Çift hat özelliği bulunmuyor ve belki de telefonun en büyük eksiklerinden bir tanesi budur.

5G desteği artık birçok akıllı telefonda var ve bu modeli incelediğimizde bu detayı da görebiliyoruz.

Cihazın özelliklerine değindikten sonra dilerseniz ana konumuza dönelim ve ekran görüntüsü almak için neler yapabileceğinize de hep birlikte göz atalım. Android kullanıcıları için farklı alternatifler var ve bu durum ekran görüntüsü eyleminde de karşımıza çıkıyor. Her iki alternatifi de alt başlıklar halinde sizlere sunacağız ve merak ettiğiniz sorulara da yanıt vermeye çalışacağız.

blank

Palm Swipe ile Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsü Alma

Palm’ı etkinleştirerek sizler de ekran görüntüsü alabileceksiniz. Bunun için ayarlar menüsü üzerinden gelişmiş seçenekler ve palm aktifleştir butonu ile birlikte ilerlemeniz gerekiyor. Bu seçeneği dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Sonrasında yapmanız gereken şey ise ekran üzerine avuç içinizi getirerek hafif bir şekilde kaydırmak olacaktır.

Merak etmeyin herhangi bir sorun yaşamayacaksınız ya da farklı bir menüye geçiş durumu da söz konusu olmayacaktır. Gayet hoş ve dikkat çekici bir hareket ile birlikte sizler de anlık görüntü alabiliyorsunuz ve bu görüntüyü de dilediğiniz bölüme kaydetme şansına sahipsiniz. Bu yöntem benim için zahmetli ya da bunu kullanamıyorum diyorsanız eğer hızlı erişim menüsü ile hareket edebilirsiniz. En kolay yöntemlerden bir tanesidir ve dilerseniz bu yöntemi de detaylı bir şekilde inceleyelim.

Hızlı Menü Yardımı ile Samsung Galaxy A50 Ekran Görüntüsü Alma

Ekranı üst kısımdan aşağıya doğru kaydırdığınız takdirde bir menü karşınıza çıkıyor ve bu menüde yer alan ekran görüntüsü al butonu ile birlikte sizler de sorunsuz bir şekilde görüntü alabiliyorsunuz. Görüntü almak istediğiniz alan üzerinde bu yöntemi sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Görüldüğü üzre her iki yöntem de gayet basit ve kullanışlı. Sizler de dilediğiniz tercih ederek Samsung A50 ekran görüntüsü alabilirsiniz. Komik ya da hoşunuza giden görüntüleri arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz ve dilerseniz sosyal medya hesaplarınızda da paylaşım yapabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu