Mobil

Samsung Galaxy A3, A5, A7, A9 Ekran Görüntüsü Alma

Android kullanıcılarının en çok tercih ettiği markalardan bir tanesi hiç şüphesiz Samsung oluyor. Kullanım kolaylığının yanı sıra teknoloji tutkunlarına da en iyi şekilde hitap ettiğini görebiliyoruz. Bu yazımızda birçok farklı model için ekran görüntüsünün nasıl alınacağından bahsedeceğiz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım…

Samsung Galaxy A3, A5, A7, A9 Ekran Görüntüsü Alma

  • Samsung Galaxy A3 ekran görüntüsü alma işlemini Ana sayfa ve güç düğmesi kombinasyonu ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Her iki düğmeye de aynı anda ve kısa süreli basılı tuttuğunuz takdirde ekran görüntüsü alabiliyorsunuz.
  • Samsung Galaxy A5 ekran görüntüsü alma eylemi de yine aynı kombinasyon ile mümkün hale geliyor.

blank

Kaydırma eylemi ile birlikte ekran görüntüsü almak için öncelikli olarak bu özelliği aktif hale getirmeniz gerekiyor. Ayarlar > hareketler ve işaretler > Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın adımlarını takip ederek sizle de bu seçeneği aktif hale getirebilirsiniz.

  • Samsung Galaxy A7 ekran görüntüsü alma işleminin yanı sıra yine farklı bir model olan A9 için de aynı adımlar geçerlidir. 2 farklı alternatif karşınıza çıkıyor ve bu alternatifler ile birlikte sizler de anlık görüntüleri telefonlarınıza kaydedebiliyorsunuz.
  • Yukarıda bahsi geçen adımların Samsung Galaxy A9 ekran görüntüsü alma işlemi için de geçerli olduğunu belirtmiş olalım.

Bu görüntüler direkt olarak galeriye aktarılıyor ancak dilerseniz galeri içerisinde bir klasör oluşturabilir ve fotoğraflarınızı buraya aktarabilirsiniz. Özelleştirme mümkündür ve bu sayede ekran görüntülerine daha kısa süre içerisinde erişim sağlayabilirsiniz.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu