Mobil

Apple iCloud Şifremi Unuttum! Nasıl Bulabilirim?

IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar olarak iPhone, iPad gibi ürünlerin kullanımında kişinin bilgilerinin saklandığı iCloud adında bir uygulama bulunur. Cihaz kullanımına başlanırken kullanıcıdan bir kimlik belirlemesi ve şifresini oluşturması istenir. iCloud şifremi unuttum gibi bir sorunla karşılaşan kullanıcı için şifre sıfırlamasının talep edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda iCloud şifresini unutma gibi bir durumda yedek hesap üzerinden kurtarma işlemi de yapılabilmektedir.

blank

 

Telefon ile iCloud Şifre Bulma

Apple markasının üretimini gerçekleştirmiş olduğu cihaz modelleri üzerinden iCloud uygulaması dahilinde şifre unutma gibi bir durumda telefon ile şifreyi kurtarma işlemi yapılabilmektedir. Apple Kimliğim bölümüne gidilerek “Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz” butonuna tıklanmalıdır. iCloud şifremi unuttum sorununu bu buton sonrasında kullanıcını karşısına gelecek olan bilgileri ve numarasını girerek kısa süre içerisinde çözebilmektedir. “Apple Kimliğinizi Unuttuysanız Arayabilirsiniz” butonu gerekli olan bilgilerin girilmesi halinde destek ekibinin iletişime geçmesi ile sorun çözüme kavuşur.

Chrome ile iCloud Şifre Bulma

Chrome tarayıcı üzerinden daha önceden girilmiş olan bir iCloud şifresini bulabilmek mümkün olur. iCloud şifresini unutma durumunun ardından Chrome tarayıcısına cep telefonu üzerinden giriş yapılarak sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklanır. Ardından Ayarlar bölümüne giriş yapılarak burada Gelişmiş Ayarlar menüsü tercih edilir. Şifreler ve formlar kısmında yer alan “Şifreleri Yönet” sekmesi üzerinden Apple Kimliği için kullanılmış olan şifre bulunabilmektedir. Aynı zamanda Apple kimliği için kullanılan mail adresine de erişim sağlanır.

blank

Müşteri Hizmetleri ile iCloud Şifre Bulma

iCloud şifremi unuttum sorununa verilen çözümler arasında her hangi bir etki sağlayamayan kullanıcı için son yöntem müşteri hizmetleri ile irtibata geçmektir. Kimlik resmi ile faturanın müşteri hizmetlerine ulaştırılması halinde gerekli olan incelemelerin yapılması sonucunda iCloud şifresini unutma sorunu çözüme kavuşabilmektedir. Cihazın kullanıcıya ait olduğunun kanıtlanması müşteri hizmetleri açısından en önemli etken olup bu konuda karşı taraftan istenen bütün bilgilerin yerine getirilmesi gerekir. İkinci el iPhone alımı yapmış olan kullanıcıların iCloud şifresi için farklı alternatif yollara başvurmaları ve şifre sorununu çözmeleri gerekecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu