Mobil

Samsung Galaxy A20 Ekran Görüntüsü Alma

Galaxy serisi ile kısa süre içerisinde önemli bir popülarite elde eden Samsung firmasını konuşacağız… Samsung Galaxy A20 ekran görüntüsü alma konusuna değinmeden önce dilerseniz telefona basit bir şekilde göz atalım.

Galaxy serisi, Samsung markasının en dikkat çekici serilerinden bir tanesidir. Devasa ekranlar ile haşır neşir olmak isteyen ve daha az hafızanın yeterli olduğunu düşünen kullanıcılar için gayet uygun bir model olduğunu söyleyebiliriz. Görsel açıdan da tatmin edici bir tavra sahip ve farklı renk modelleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Galaxy serisini popüler hale getiren bir diğer önemli detay ise rakamların çok daha uygun olmasıdır. Her bütçeye hitap eden sayısız modeli bünyesinde barındıran bu seriye sizler de dilediğiniz an göz atabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Bugünkü yazımızda A20 modelini ele alacağız ve bu model ile birlikte nasıl ekran görüntüsü alabileceğinize bakacağız. Hoşunuza giden bir görüntüyü anlık olarak kaydetmek ya da arkadaşlarınız ile paylaşmak ve hatta not etmek istiyorsanız eğer sizler de ekran görüntüsü alabilirsiniz. Samsung marka telefonlarda bu eylem çok daha kolay bir hal almış durumda ve az sonra bahsedeceğimiz adımlar ile birlikte sizle de bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

blank

Palm Swipe ile Ekran Görüntüsü Alma

1. Öncelikli olarak ana menüde yer alan ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Burada çok fazla buton yer alıyor ve aslında telefonlarınızı kontrol altına almak adına gerçekleştireceğiniz birçok işlemi de bu menü üzerinden yapabiliyorsunuz.

2. Devamında ise gelişmiş özellikler butonuna tıklamanız gerekiyor.

3. “Yakalamak için Palm’ı etkinleştir” gibi bir ibare göreceksiniz ve bu seçeneği aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

4. Bu seçeneği aktif hale getirdikten sonra ekran görüntüsü almak istediğiniz görsele gidin ve avuç içinizi hafif bir şekilde kaydırın. Bunu yaptığınızda cihazınız sizlere bir bildirim gönderecek ve saniyeler içerisinde ilgili görüntüyü kayıt altına alacaktır. Kayıt işlemi galeri bölümüne yapılıyor ancak dilerseniz ayarlar ekranından bu detayı da değiştirebiliyor ve farklı bir alana kayıt yapabiliyorsunuz.

Hızlı Menü ile Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü almak için tercih edebileceğiniz en kolay yöntemlerden bir tanesi olduğunu düşünüyoruz. Samsung marka cihaz kullanıcıları bu konuda çok şanslı çünkü 1’den fazla alternatife sahipler ve uygulanışı da gayet basittir. Sizler de ekran görüntüsü almak için hızlı menüden faydalanabilirsiniz ve bunun için herhangi bir ayarlama yapmanıza da gerek kalmıyor. Telefonlarınızı aldığınız andan itibaren bu özellik aktif ve ekstra bir işleme gerek kalmadan işlem yapabiliyor olmak da önemli bir avantaj sunuyor. Uygulanışı ise aşağıdaki gibidir:

Ekran görüntüsü almak istediğiniz görüntü ana ekranda iken ekranın üst kısmından aşağıya doğru bir kaydırma işlemi yapmanız gerekiyor. Bu işlem sonrasında karşınıza yeni bir pencere açılacak ve bu pencerede yer alan ekran görüntüsü al seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Tek bir tık ile ekran görüntüsü alabilirsiniz ve zaten işlemi yaptığınızda yine cihazınız sizlere bir bildirim gönderecektir.

Yukarıda bahsi geçen her iki yöntem de sorunsuz bir şekilde ekran görüntüsü almanızı sağlayacaktır. Hangisi daha kolayınıza geliyorsa ya da daha fazla dikkatinizi çektiyse o yöntemi kullanabilirsiniz. Her iki yöntemi aktif etmek de mümkün ve anlık görüntüleri bu sayede yakalayabiliyorsunuz. Kayıt yerini değiştirmek isterseniz eğer ayarlar menüsü üzerinden değişiklik yapmanız mümkündür.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu