Mobil

Samsung Galaxy A10 Ekran Görüntüsü Alma

Ekonomik rakamlar ile çok daha üst düzey bir telefon satın almak, Samsung markası ile birlikte mümkün hale geldi. Bugünkü yazımızda Samsung Galaxy A10 ekran görüntüsü alma konusuna değineceğiz ancak öncesinde markaya ve model ile ilgili birtakım detaylara da yer vermek istiyoruz.

Galaxy serisi ile birlikte geniş kitlelere ulaşan marka, akıllı telefon piyasasında da önemli bir yere sahip ve bununla birlikte her geçen gün biraz daha söz sahibi olduklarını görebiliyoruz. Bu gelişim ve fiyatların çok daha uygun olması detayı da markayı bir adım öne taşıyor. Galaxy A10’da yine uygun fiyatlı modellerden biri ve bu fiyata göre sınıfının en iyilerinden birisi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

3 GB Ram ve 32 GB dahili depolama alanı ile birlikte yeterlilik gösteriyor. 13 mp ön kamera, 5 mp arka kamera özelliği ile fotoğraf çekimi ve video kalitesi konusunda da beklentilerinize yanıt vereceğini düşünüyoruz. Telefon piyasaya çıktığı günden itibaren kısa süre içerisinde büyük bir ilgi gördü ve özellikle yeni nesil tarafından yakından takip edildiğini de belirtmek gerekiyor. İşletim sistemi konusunda bizleri yine yanıltmadılar ve Android ile devam ediyorlar. Samsung markasının en büyük eksiği işletim sistemi olabilir ancak bu modelde bu eksikliği çok fazla hissetmeyeceksiniz. Şimdi dilerseniz ana konumuza dönelim ve bu model ile birlikte nasıl ya da ne şekilde ekran görüntüsü alabileceğinizi de hep birlikte inceleyelim.

Samsung Galaxy A10 Ekran Görüntüsü Alma

1.Yöntem: Bahsedeceğimiz bu yöntemi aslında hepiniz çok iyi biliyorsunuz ve yine milyonlarca insanın öncelikli olarak tercih ettiği yöntemlerden bir tanesidir. Ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Ekran görüntüsü alındığı takdirde bir bildirim iletiliyor ve bu bildirim sonrası galerinizi kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Ekran görüntüsü aldığınız fotoğrafı yine galerilerinizi kullanarak düzenleyebilir ve kesip biçebilirsiniz. Kaydetme yeri olarak galeri dışında farklı bir alan da belirleyebiliyorsunuz ancak henüz bir değişiklik yapmadıysanız bu görüntüler direkt olarak galeriye aktarılacak ve burada paylaşılacaktır. En bilinen yöntemlerden bir tanesidir ve uygulanışı da gayet basittir.

blank

2.Yöntem: Ekran görüntüsü almak istediğiniz fotoğrafın üzerine gelerek üst menüyü parmağınız ile hafif bir şekilde alta doğru kaydırın. Karşınıza yeni bir ekran çıkacak ve bu alandan ekran görüntüsü menüsüne geçiş yapın. Ekran görüntüsü alacağınız kısmı detaylı bir biçimde seçtikten sonra onay vermeniz yeterli olacaktır. Galaxy A10 modellerinde var olan bir özellikten de bahsetmek istiyoruz. Ekran görüntüsü aldığınız parçaları dilediğiniz an tek bir tık ile sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabiliyorsunuz. Bunun için ayrıca kopyalama ya da bağlantı gönderme gibi bir detaya ihtiyacınız kalmıyor. Bu özellik Galaxy modellerinin büyük bir kısmında var ancak her modelde mevcut olmadığını da hatırlatmak isteriz.

Hoşunuza giden bir görüntüyü kaydetmek ya da yakın çevreniz ile paylaşmak için ekran görüntüsü alabilirsiniz. Sosyal medyada karşınıza çıkan keyifli görselleri de yine bu şekilde kaydedebiliyor ya da paylaşabiliyorsunuz. Bu yazımızda sizlere Galaxy10 modelinde bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık.

Her iki adımı da eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde Samsung Galaxy A10 ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. İlk yöntem, belirttiğimiz gibi en popüler yöntem olarak karşımıza çıkıyor ve birçok akıllı telefonda bu yöntemin kullanılabileceğini de belirtmekte fayda var. İkinci yöntem ise Galaxy10 kullanıcılarına özel olarak hazırlanmış bir yöntemdir ve yine uygulanışı gayet basittir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu