AndroidBlogMobil

Fotoğraf, Resim Üzerine Yazı Yazma Programı

Mobil cihaz kullanımının artması ile PC kullanımları ikinci plana düşmektedir. Özellikle akıllı telefon kullanıcılarını nerede ise tüm işlemlerini bu telefonlardan yapmaktadır. Sosyal medya üzerinden resim ve fotoğraf paylaşmak en çok yapılan işlerin başında gelmektedir. Bu resim ve fotoğrafların üzerine yazı yazarak onları unutulmaz birer anıya dönüştürmek de artık yeni çıkan programlarla kolaylıkla gerçekleşmektedir.

Bu konuda sektöre giren oldukça kullanışlı ve kullanımı kolay olan programlar, sosyal medyayı sıklıkla kullananların beğenisini kazanmakta ve uygulamaların kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.

blank

Resim Üzerine Yazı Yazma Programı: Textgram

Özellikle Android işletim sistemine sahip cihazlarda, fotoğraf ve resme yazı yazma için kullanılan programların başında Textgram gelmektedir. Söz konusu program ayrıca bir çok uygulamalar için de güzel çıkış imkanları tanımaktadır. Taslak olarak başlanan program sonucunda, eklenebilecek olan ikon ve ilgi çekici yazı şekilleri sayesinde, oldukça değişik tasarımlar yapılabilmektedir. Programda ekleme ve çıkartma ile büyüklük ile yazı tipi gibi bir çok uygulama seçeneği bulunuyor, ayrıca programın store bölümüne girilerek ilave çıkartma, yazı tipi ve arka plan resimleri de kullanılabilmektedir. Program sayesinde, düzenlemeler tamamlanır tamamlanmaz sosyal medyada hızla paylaşım da sağlanabilmektedir. Bu programı indirdikten sonra kullanmak ise çok kolay, programın araç çubukları kullanıcıya bu konuda oldukça faydalı bilgiler sunuyor.

blank

Fotoğraf Üzerine Yazı Yazma Programı: Pixellab

Resim ve fotoğraf üzerine yazı yazmak için kullanılan ve en çok tercih edilen programların ikinci sırasında Pixellab gelmektedir. Bu program özellikle metin ve resim maskeleme imkanı da tanıyarak diğer programlardan farkını ortaya koymaktadır. Programda, arka plana çapraz çizgiler ekleme, metinlere ise çevre çizgisi ve etiketler ekleme ile üç boyutlu görünüm hissi verebilme ve yansımalar uygulayarak, görsel açıdan çok fazla zenginlik kazandırılabilmektedir. Ayrıca yazı yazılan metin çok kolay olarak dışarı taşınabilmekte ve sosyal medyada da kısa sürede paylaşılmaktadır.

blank

Fotoğrafa Yazı Yazma Programı: Photo Grid

Photo Grid programı da resim ve fotoğrafa yazı yazma, video oluşturma, hazır şablonlar kullanılarak resim yapıştırabilme ve kolaj yapabilme imkanı sağlamaktadır. Program indirilip açıldıktan sonra HD seçeneği seçiliyor ve düzenleme yapılacak resim belirlendikten sonra, düzenleme menüsü ile istenen işlemler kısa sürede gerçekleşmektedir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu