Mobil

Samsung Bildirim Paneli Ayarları

Erişim konusunda sıkıntı yaşamamak ve daha da önemlisi zaman kaybetmemek istiyorsanız eğer sizler de samsung bildirim paneli ayarlarını daha aktif bir şekilde yapabilirsiniz. Bu panel sayesinde tek bir tık ile erişim mümkün hale geliyor ve bir menüye direkt olarak ulaşabiliyorsunuz. Samsung marka cep telefonlarınızda parmağınızı yukarıdan aşağıya kaydırdığınız takdirde karşınıza bir liste çıkıyor ve bu liste de bildirim paneli olarak tanımlanıyor. Yapabileceğiniz birçok işlemin kıska yolu bu panelde yerini almış durumda ve az önce de dile getirdiğimiz gibi tek bir tık ile erişim mümkündür.

Samsung markası tarafından bu panel otomatik olarak ayarlanıyor ve belli başlı kısa yollar yer alıyor ancak sizler dilerseniz özelleştirebilir ve kısa yolları kendinize uygun şekilde bu panele dahil edebilirsiniz. Şimdi dilerseniz Samsung bildirim paneli ayarları nasıl yapılır ve hangi yolu izlemeniz gerekiyor gibi sorulara da birlikte yanıt vermeye çalışalım.

blank

Samsung Bildirim Paneli Ayarları

  • İlk olarak “Uygulamalar” bölümünü ziyaret etmeniz gerekiyor.
  • Hemen ardından “Ayarlar” bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Bu kısımda karşınıza birçok farklı seçenek çıkacaktır ancak bizler “Ekran” butonuna tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada “Bildirim Paneli” ibaresini göreceksiniz ve butona tıklıyoruz.
  • Karşınızda bildirim paneli ayarlar bölümü yer alıyor ve dilediğiniz simgeyi üzerine basılı tutarak silebilir ya da değiştirebilirsiniz. Eklemek istedikleriniz varsa da gerekli işlemi bu bölümden sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Bildirim Panelinin Sunduğu Avantajlar

Samsung bildirim paneli ayarları sonrası dilerseniz bildirim panelinin ne gibi avantajlar sunduğuna da hep birlikte göz atmaya çalışalım.

Bildirim paneli ile birlikte zaman kaybı yaşamamış oluyorsunuz ve herhangi bir uygulamaya erişim sağlamak istediğinizde tek bir tık yeterli oluyor.

Bildirim panelini özelleştirebiliyor ve birtakım değişiklikler de yapabiliyorsunuz. İnternet bağlantınızı açıp kapatabilir, sesi kısıp yükseltebilir ya da dilerseniz uçak moduna geçiş yapabilirsiniz. Menüleri takip etmek yerine tek bir tık ile bunları yapabiliyor olmak elbette önemli bir avantajdır.

Ekranın üst kısmından parmağınızı hafifçe kaydırdığınız takdirde bu panele erişim sağlayabiliyorsunuz ve bu bölüme eklemeler yapmanız da mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu