Anasayfa

Sağlık Kuruluşu Hacklendi!

 

Sanal saldırılar iyice artıyor ve artık gündem iyice hackerlerin eline kalmış durumda! ABD ülkesinin en büyük 2. Sağlık sigorta kuruluşu olan Anthem, hackerlerin bozgununa uğradı. Saldırı da herhangi bir tıbbi veri çalınmadığı açıklanırken milyonlarca insanın kişisel verileri de böylelikle hackerlerin eline geçmiş oldu.

 

37 milyon kişiyi barındıran sağlık kuruluş, 32 milyon insanında bağlantılar aracılığı ile kişisel bilgilerini saklıyordu. Böylelikle saldırganlar; isim, doğum günü, sosyal güvenlik numarası gibi her türlü bilgiyi ele geçirmiş oldu. saldırıdan kaç kişi etkilendi henüz söylenmese de milyonlarca kişinin bilgileri düpedüz çalınmış oldu!

 

Anthem saldırı ile alakalı banka ve herhangi bir kredi kartı bilgisinin çalınmadığını doğruladı. Güvenlik açığının da kısa süre sonra editörler tarafından kapatıldığı, konunun FBI’ya yönlendirildiği söylendi. FBI, geçen dönemlerde sağlık kuruluşlarını sanal saldırılara karşı uyarmıştı fakat sağlık kuruluşları hala herhangi bir önlem almamış durumda!

 

 Sağlık Kuruluşu Hacklendi!

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu