Anasayfa

Beyaz Saray’ın Yeni Güvenlik Önlemi

CNN tarafından yapılan son açıklamalara göre Rus hackerlerin, Beyaz Saray içerisinde yer alan tüm sistemlere erişim sağladığı haberi dönmeye başladı! CNN’in bu açıklamasından sonra pek çok kişi şoka uğrarken, Barack Obama’nın sistemi dahil olmak üzere pek çok sisteme erişim sağlandığı ve bunun sayesinde de birçok bilginin ele geçirildiği haberi dönüyor.

Güvenlik önlemlerinin arttırıldığı ve bu saldırının söz konusu olmadığını duyuran ABD Dış işleri Bakanlığı “ülkenin önde gelen güvenlik yazılımcılarıyla birlikte çalıştıklarını ve bunun herhangi bir şekilde söz konusu olamayacağını” sözlerine ekledi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü olan Mark Stroh, “geçen yıl bazı ağlarımıza birkaç siber saldırı eylemi gerçekleştirilmeye çalışıldı fakat kısa süre de tespit edilerek önlemler alındı. Tekrar gündem bu yöne doğru kayıyor” demiştir. Bu durumda Amerika ve Rusya arasında bir diplomatik kriz oluşturulmasını doğuruyor!

Beyaz Saray’ın Yeni Güvenlik Önlemi

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu