Blog

Rusya da İnternet Çılgınlığı!

 

Rusya da internet kullanım sıklığını daha önce defalarca kez yazıp, çizmiştik. Son yapılan araştırmalara göre günlük olarak Rusya da, internet kullanım oranı 60 milyona kadar ilerlemiş durumda!

 

Ortalama 72 milyon kişinin aktif olarak internet kullandığı Rusya da, 60 milyon kişi hemen hemen her gün internet kullanıyor! Rusya’nın arama motoru olan Yandex, internet gelişimi ile alakalı yaptığı raporlama ile beraber yaş oranlarını da yüzde hesaplamaları ile kullanıcılarına duyurdu. Rusya vatandaşlarının %60’lık bir oranı 18 yaşından büyük ve interneti sıklıkla ziyaret ediyor! gelişmiş bölge olarak sayılan Moskova, Samara ve Petersburg’da ki internet oranının bu kadar sıklıkla kullanılması da ülkenin gelişim ve faaliyetlere fazlası ile açık olduğunun bir göstergesi. VK.com sosyal medya ağının Yandex ile anlaşmalı raporladığı sistem sayesinde Rus halkının son 5 yılda %30 oranında bir internete giriş durumunun söz konusu olduğunu söylüyor!

 

Rusya da İnternet Çılgınlığı.

 

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu