Mobil

Rehberde Kayıtlı Olan Numara WhatsApp’ta Görünmüyor?

Akıllı cihaz kullanıcılarının yaşadığı sorunları irdelemeye ve bu sorunlara yanıt bulmaya devam ediyoruz. Rehberde kayıtlı olan numara whatsapp’ta görünmüyor ve buna benzer sorunlar nasıl çözebileceğinizi anlatacağız.

Whatsapp, sizlerin de bildiği gibi an itibarıyla en çok tercih edilen iletişim uygulamalarından biri. Anlık sesli mesaj, metin ve video gönderimini internet bağlantısı desteği ile bu uygulama üzerinden iletebiliyorsunuz.

Whatsapp Kişilerim Görünmüyor

Çok sayıda kullanıcıya sahip olan uygulama, güncellemeler ile birlikte daha işlevsel ve daha dikkat çekici bir seviyeye taşındı. Şimdi dilerseniz ana konumuza yani başlığımıza dönelim ve ilgili sorunu nasıl çözebileceğinizi hep birlikte inceleyelim.

Nasıl Yapılır?

  • Whatsapp uygulamasını açın ve sağ alt köşede yer alan sohbet butonuna tıklayın.
  • Bu buton sizler isim listesine ulaştıracaktır.
  • Sağ üst köşede 3 nokta üst üste sembolü var ve ayarlar menüsüne de bu sembol aracılığı ile ulaşacaksınız. Bu butona tıklayalım ve devam edelim.
  • Açılan pencerede yenile butonu yer alıyor. Bu butona tıkladığınız takdirde rehberdeki tüm kişiler, tabii whatsapp kullanıyorlarsa eğer, listenize görünmeye başlayacaktır.

rehberde-kayitli-olan-numara-whatsappta-gorunmuyor

İzlemeniz gereken adımlar bu şekilde ve bunun dışında herhangi bir eyleme ihtiyacınız kalmayacaktır. Sorun hala devam ediyorsa eğer cihazlarınızı bir kez açıp kapatmanızı rica edeceğiz. Eminiz ki sorun çözülecek ve sizler de listeye daha kısa süre içerisinde erişim sağlayacaksınız.

Sorun Devam Ediyor:

Ayarlar kısmından Whatsapp çerezlerini ve ön belleği temizleyerek de sorunu ortadan kaldırmak mümkün ancak bu son yapacağınız işlem olmalıdır. Muhtemelen bu adıma ihtiyacınız kalmayacak ve sizler de listeyi görebileceksiniz. Ön belleği temizledikten sonra dilerseniz whatsapp uygulamasını kaldırabilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Bu işlem sizleri sorunsuz bir whatsapp uygulamasına ulaştıracaktır.

Farkı kaynaklarda çözüm adına bu tür bilgiler aktarılmış ve bizler de kullanıcıların yorumları doğrultudan kesin yöntemleri sizler için derledik. Bu sayede rehberde yer alan tüm kişiler, whatsapp uygulamasında da yerini alıyor olacak ve dilediğiniz an bu kişiler ile sorunsuz bir şekilde iletişim kurma şansı elde ediyor olacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu