Oyun

Pubg Mobile Hassasiyet Ayarları

Mobil oyun dünyasını kasıp kavuran Pubg, hali hazırda en kalabalık kitleye sahip olan oyunlardan bir tanesidir. Hassasiyet ayarları ile birlikte oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımak mümkün ve bu yazımızda sizlere bu detayları aktarmaya çalışacağız. Pubg mobile hassasiyet ayarları ile karşınızdayız ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden maddelere geçelim.

pubg-mobile-hassasiyet-ayarlari

Pubg Mobile Hassasiyet Ayarları

Nişan: Eğer oyunu cep telefonu üzerinden oynuyorsanız bu yardımın açık yani aktif olması oyun deneyimini bir tık daha yukarıya çekecektir. Bilgisayardan oynuyorsanız eğer bu detaya gerek kalmıyor ve herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmiyor.

Dikiz:  Bedenlerinizin tamamı ortada olduğu anda sizler de açık hedef haline geliyorsunuz ve rakibiniz tarafından kısa süre içerisinde vurulacaksınız. Dikiz ve ateş ayarlarını yaptığınız takdirde eğilerek savaşma özelliğini de aktif hale getirmiş olacaksınız. Bu sayede ateş ederken bedenlerinizin tamamı kesinlikle gösterilmeyecek ve eğilir pozisyonda mücadele etme şansı elde edeceksiniz.

Eğil ve Dürbün Aç: sağa ve sola eğilerek oynuyorsanız ve kendinizi bu sayede daha rahat bir şekilde koruma altına alıyorsanız bu ayarı açık hale getirmeniz gerekecektir. Açık olduğu durumlarda eğildiğiniz an dürbün otomatik olarak aktif hale geliyor ve hedefi seçmeniz de bu sayede daha kolay olacaktır.

Ateş Etme Butonu solda:  Ateş etme butonunun yerini dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz ancak profesyonel oyuncular bu butonun sol alt köşede olmasını tavsiye ediyor. Bu sayede hakimiyeti bir tık daha öne taşıyabiliyor ve daha hızlı ya da daha kolay bir şekilde ateş edebiliyorsunuz.

Kapıları Otomatik Aç: Mobil oyuncular için yine aktif edilmesi gereken özelliklerden bir tanesi de budur. Eğer bilgisayar oyuncusu iseniz buna gerek yok ancak mobilde oynuyorsanız ilerlemenizi daha kolay hale getirecek ve oyun içerisinde sizlere daha fazla zaman kazandıracaktır.

Emoji: Bu bölümü kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Gerek pc oyuncuları gerek mobil oyuncular için herhangi bir işlevselliği ya da fayda durumu söz konusu değildir. Tam aksine cihazlarınızın donmasına ve kasılmansa sebebiyet veriyor ve ilerleme esnasında karakteri de bir hayli yavaşlatacaktır.

Kayma: açık yani etkin kalması tavsiye ediliyor. Zaman zaman işinize yarayacaktır ve karakterin daha hızlı hareket etmesi için bu özelliği de kullanabilirsiniz. Tabi karar sizin ve nasıl daha rahat hareket ediyor ya da karakterin kontrolünü nasıl daha doğru bir şekilde ele alıyorsanız ayarları da bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Nişancı Bakış Açısı: 103 değerinde ayarlanması gerektiği tavsiye ediliyor. Bu sayede çok daha geniş ve zengin bir alana hakim olabiliyor ve görüş açınızı da rahatlatmış oluyorsunuz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi bu her oyucuya göre farklılık gösterecektir. Eğer geniş alanı görmek ve hakimiyet kurmak sizin işinize gelmiyorsa tabii ki düşürebilirsiniz. Profesyonel oyuncuların tavsiyesi bu şekilde ve bizler de siz değerli oyun severler ile paylaşmak istedik.

Pubg Hassasiyet Ayarları Ne İşe Yarıyor?

Bu sayede karakterin daha hızlı ilerlemesini, görüş açısının biraz daha genişlemesini sağlıyor ve haliyle rakiplerinizin şansını da en aza indirgemiş oluyorsunuz. Profesyonel oyuncuların büyük bir kısmı bu ayarlamaları tek tek yapıyor ve daha keyifli bir oyun deneyimi elde ettiklerini ifade ediyorlar. Sizler de yukarıda verilen detayları göz önünde bulundurarak hareket edebilir ve oyun deneyimini bir tık daha yukarıya çekebilirsiniz. Pubg ve benzeri oyunlarda bu detayların büyük bir öneme sahip olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu