Oyun

League Of Legends Sistem Gereksinimleri

League Of Legends Sistem Gereksinimleri

League of Legends’ın her geçen gün artan kullanıcısı ile birlikte oyun kullanıcıları bilgisayarlarının minimum özelliklerinin ne olması gerektiğini, tavsiye edilen sistem gereksinimleri nedir, (fps) sorunu olmadan kaliteli bir şekilde nasıl oynayabilirsiniz kısaca sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

League Of Legends kullanıcıları, bilgisayarlarından dolayı oyunda zaman zaman kasma yaşarlar. Kullandığınız bilgisayarın arka planında çalışan ağır programlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca Bilgisayarınızın virüssüz temiz olduğundan emin olmalısınız.

Bu yazımızda League of Legends’ın minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşacağız.

League Of Legends Sistem Gereksinimleri nelerdir

League of Legends Sistem Gereksinimleri Nasıl Olmalıdır?

Minimum

İşlemci Pentium 4 2 GHz  // AMD XP 2500 ve üst sürümleri

Gerekli Boş Alan 8GB

Bellek 512 MB yada üstü (Oyun sırasıda FPS düşüşleri ve zorlanmalar yaşanacaktır. Minimum 1 GB RAM olmasını tavsiye ediyoruz)

Ekran Kartı DirectX 9 Destekli

Tavsiye Edilen

İşlemci 3 GHz

Gerekli Boş Alan 12-14 GB

Bellek 2 GB RAM  ve üzerinde güzel performans alırsınız.

Ekran Kartı GeForge 8800 veya farklı markaların dengi olmalıdır.

Eğer uzun süreli oyunu oynamak istiyorsanız tavsiye edilen sistem gereksinimlerini kullanmanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Giderek artan kullanıcı sayısı ve grafik çözünürlükleri sebebiyle yakın bir süre içerisinde minimum sistem gereksinimlerinin yetersiz kalacağını hatırlatmadan geçmeyelim.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu