Oyun

Pubg Mobile Benzeri Oyunlar

Oyun dünyasını kasıp kavuran ve kısa süre içerisinde milyonlarca insana ulaşan Pubg Mobile, şu an için en dikkat çekici isimlerden biri. Peki bu oyuna yakın bir hikayeye sahip olan ya da en az bu oyun kadar keyifli olan başka oyunlar yok mu? Pubg mobile benzeri oyunlar başlığı altında bu oyunlara göz atacağız.

Her oyunun kendine has bir hikayesi ve dokusu vr ancak muhakkak ki benzerlik gösterdikleri noktalar da mevcut. Gelin hep birlikte bu oyunları listeleyelim ve sizlere de alternatifler sunmuş olalım.

Apex Legends

Takım ve solo olarak ilerleme kaydedebileceğiniz bu oyun da en az Pubg kadar popüler. Yakın zamanda özellikle takım oyunlarında büyük bir güncelleme yapılacak ve eksiklerin de bu sayede tamamlanacağını düşünüyoruz. Solo performans ile birlikte harikalar yaratabilir ve Pubg deneyimine benzer bir deneyime sizler de tanıklık edebilirsiniz.

Bu oyunda her karakterin kendine has özellikleri var ve tabii ki bu özellikler doğrultusunda güçlü karakterler edinmek de mümkün. Takım olarak mücadele verebileceğiniz gibi solo yani kendi başınıza da ilerleme şansınız var. Benzer bir oyun tercih ediyorsanız eğer grafikler konusunda sizleri daha fazla tatmin edecek olan bu oyunu da listelerinize dahil edebilirsiniz.

pubg-mobile-benzeri-oyunlar

Apex Legends kısa süre içerisinde geniş bir oyuncu kitleisne ulaştı ve şu an Pubg ile kıyasıya bir rekabet halinde olduğunu da yine net bir şekilde görebiliyoruz. Bu oyunu henüz oynamadıysanız eğer ücretsiz olarak download edebilir ve sizler de ilk deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz.

CS:Go Danger Zone

Takımlarda 18 kişilik sınırlama var ve aslında bu konuda Pubg’den ayrılıyor. Benzer bir hikaye ile devam ediyorsunuz ve takım halinde ilerlemeniz gerekiyor. Oyun şu an için ücretsiz olarak oynanabiliyor ve sizler de Pubg benzeri bir oyuna ihtiyaç duyuyorsanız hemen şimdi download edebilir ve bu deneyimi bir an önce yaşayabilirsiniz.

Takımlar halinde verilen mücadelede online deneyim bir tık daha ileriye taşınıyor ancak grafik kalitesi bakımından aynı şeyleri söylemek ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Fornite

Hayatta kalmak için mücadele vereceğiniz en keyifli oyunlardan bir tanesidir ve hatta bir kıyaslama ya da tercih yapmamı isteseniz ben kesinlikle Fortnite’ı tercih ederdim. Çok daha akıcı bir hikayeye sahip ve grafikler konusunda da bir adım daha önde olduğunu düşünüyorum. Bu eşsiz oyun ile henüz tanışmamış olabilirsiniz ancak bir kez oynamaya başladığınızda kesinlikle hayran kalacak ve hatta müptelası olacaksınız. Hayatta kalmak için vereceğiniz mücadelede tek başınıza ilerleyebileceğiniz gibi yine eğer dilerseniz takım halinde de mücadele verebiliyorsunuz.

Oyun dünyası her geçen gün biraz daha gelişme ve büyüme kaydediyor. Sistem gereksinimleri bakımından abartılı özellikler istemeyen ve buna ihtiyaç duymayan oyunlar ise bir adım daha öne çıkıyor. Pubg bunlardan biri ve kısa süre içerisinde birçok oyun yapımcısı tarafından taklit edildiğini de net bir şekilde görebiliyoruz. Henüz tanışma fırsatı bulamamış olabilirsiniz ancak dilediğiniz an sizler de ücretsiz olarak oyuna dahil olabiliyorsunuz.

Eğer dilerseniz Pubg mobile benzeri oyunlara da sizinle paylaştığımız liste aracılığı ile erişim sağlayabilir ve bu deneyimi farklı oyunlar ile yaşama şansı elde edebilirsiniz. Sistem gereksinimleri bakımından sizleri kesinlikle yormayacağını düşünüyoruz ve zaten bu oyunların en büyük özelliği de kesinlikle budur. Hemen şimdi incelemelerinizi yapabilir ve sonrasında indirme işlemlerini gerçekleştirip bu heyecanın içerisinde yerinizi alabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu