Oyun

Pubg Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Oyun severlerin yeni gözdesi olarak nitelendirebileceğimiz Pubg Mobile, yeni nesil ile birlikte profesyonel gamer’ların da ilgisini çekmeyi başardı. Bugün sizlere oyundan daha çok ban sürecinden ve bu sürecin nasıl atlatılacağından bahsedeceğiz. Pubg mobile ban kaldırma işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt vermenin yanı sıra haksız ban yiyenler için de birtakım tavsiyelerimiz olacaktır.

Pubg Mobile Ban Kaldırma: İtiraz Maili

Haksız ban yediğinizi düşünüyorsanız ya da yaptığınız hatanın farkına varıp bir daha tekrarlamayacağınızın sözünü veriyorsanız eğer sizler de itiraz maili ile birlikte ban kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Oyunda ban yiyebileceğiniz birçok farklı etken var ve dikkatli davranmak durumundasınız. Art niyetli hareket etmeniz ya da diğer oyuncuları rahatsız edecek hareketlerde bulunmanız, en önemli ban sebeplerinden bir tanesidir.

İtiraz mailini atarken konu başlığını “Pubg ban itiraz maili” olarak belirleyebilirsiniz. Konu başlığı için ise “Hesabım haksız şekilde banlandı” başlığını kullanabilirsiniz.

Mail içerisinde, hesabınızın banlandığını ifade eden cümlelere yer vermeniz gerekiyor ve eğer haksız bir ban yediğinizi düşünüyorsanız bunu da mutlaka eklemeniz gerekiyor. “PUBGMOBILE_CS@tencentgames.com” mail adresine göndereceğiniz mail içeriğinde tüm detaylara yer vermeniz gerekiyor ve ikan edici sebepler sunmanız lehinize olacaktır.

Hesap bilgileri ile birlikte hesap id ve kullanıcı adını eklemeyi de unutmayın. Eğer dilerseniz kaçıncı seviyede olduğunuzu belirten detayı da yine bu mail’e dahil edebilirsiniz.

Ban kaldırma işleminin en etkili yolu budur ve ilgili forumları incelediğinizde bu şekilde sonuç elde eden binlerce oyun severin olduğunu sizler de net bir şekilde göreceksiniz. Peki ban yemenizi gerektirecek durumlar nedir? Oyun içerisinde nasıl ilerlemeniz gerekiyor ve hangi hususlara dikkat etmeniz gerekiyor? Gelin hep birlikte bu detaya göz atalım…

blank

Pubg Mobile Neden Ban Yedim?

1. Oyun içerisinde dosya değişimi yaptığınız takdirde ve bu durum tespit edildiği takdirde ban yemeniz gayet normal bir durumdur. Güvenlik konusunda fazlasıyla hassas davranıyorlar ve herhangi bir hile durumunda ban yiyeceksiniz. Ne yazık ki birçok oyuncu bilinçli bir şekilde bunu yapıyor ve itiraz etme hakkı da doğmuyor.

2. Herhangi bir hile unsuru söz konusu ise kısa süre içerisinde tespit edilecek ve hesaplarınız banlanacaktır. Ne yazık ki bu tür bir durumda da itiraz etme hakkınız bulunmuyor ve herhangi bir şekilde sonuç elde edemiyorsunuz.

3. Hile yapan ve bunu destekleyen takımlara dahil olduğunuzda ve bu takımlar ile birlikte ilerlediğinizde de yine ban yiyeceksiniz.

4. Usül dışı satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizde ve bu durum tespit edildiğinde de art niyetli olduğunuz düşünülecek ve elbette hesabınız banlanacaktır. Yine birçok oyuncunun bilinçli bir şekilde yaptığı hatalardan bir tanesi de budur.

5. Takım arkadaşının kasıtlı olarak öldürülmesi de ban sebebi olarak açıklanmış ve en ilginç detaylardan biri olduğunu düşünüyoruz.

6. Bug açıklarından art niyetli olarak fayda sağlamak ve oyun içerisinde bu şekilde ilerlemek de yine bir diğer ban sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

7. Tek kişilik maçlarda takım kurduğunuz takdirde de ban yiyebiliyorsunuz ve yine yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de budur.

8. Vpn kullanmak da ban sebebidir.

9. Topluluk kurallarına uymak durumundasınız ve zaten oyuna üye olurken de yani hesap açma işleminde de bu kuralları kabul etmiş oluyorsunuz. Bununla birlikte küfürlü konuşmak ve diğer oyuncuları bariz bir şekilde rahatsız ediyor olmak da şikayete bağlı ban sebebidir.

Pubg mobile ban kaldırma sürecinin yanı sıra neden banlanabileceğinizi de detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık. Dilerseniz sizler de bu adımları takip ederek ban sürecini sonlandırabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu