Oyun

Pubg Mobile Açılmıyor!

Mobil dünyanın en dikkat çekici oyunlarından biri olan Pubg, zaman zaman sorun yaşatabiliyor ancak merak etmeyin bu sorunu çözmek adına buradayız. Pubg Mobile açılmıyor problemi ile karşı karşıya iseniz eğer sizler de az sonra bahsedeceğimiz adımları eksiksiz bir şekilde takip etmelisiniz.

Pubg Mobile Açılmıyor Sorunu Çözümü

Bu adımları uyguladığınız takdirde muhtemelen oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapabilecek ve bu heyecanı en iyi şekilde yaşayacaksınız.

1. Öncelikli olarak yapmanızı istediğimiz şey internet bağlantısını kontrol etmek olacaktır. Evet basit bir öneri ancak zaman zaman bu hataya düşebiliyoruz ve hatırlatmakta fayda var diye düşündük.

2. Hemen ardından cihazlarınızın ayarlar bölümüne giriş yapın ve buradan pubg mobil’i tercih ederek bellek temizleme işlemini yapın ve bitmesini bekleyin. Ön belleğin temizlenmesi, uygulamaların sorunsuz bir şekilde çalışması adına büyük bir önem arz ediyor. Telefonu kapatıp açtıktan sonra muhtemelen oyunu sorunsuz bir şekilde oynuyor olacaksınız. Bunu sık sık yapmanızı tavsiye ediyoruz.

pubg-mobile-acilmiyor

3. Oyunun güncellemelerini yaptınız mı? Eğer güncelleme yapmadıysanız eski sürüm ne yazık ki açılmayacak ve bu hatayı almaya devam edeceksiniz. Güncelleme işlemini sorunsuz bir şekilde tamamladığınız takdirde sizler de sorunsuz bir şekilde oyuna giriş yapacak ve bu deneyimi yaşayacaksınız.

4. Düşük ram’e bağlı olarak da oyun açılmayabilir ve cihazlarınızın oyun gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını da özellikle kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan bir oyun değil ancak eski telefonlarda oynamak da ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

5. Tüm bu işlemleri yapmanıza ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmenize rağmen oyunu hala oynayamıyorsanız eğer silip yeniden yüklemeyi tercih edin. Çok klasik bir yöntem olabilir ancak çoğu zaman işe yarıyor ve sizler de ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Pubg Mobile açılmıyor ile ilgili soruna yanıt vermeye ve daha da önemlisi çözüm sunmaya çalıştık. Bunun dışında yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok ve muhtemelen bu adımlar sayesinde sizler de sonuç elde etmiş olacaksınız. Dilerseniz hemen şimdi uygulamaya başlayabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu