Oyun

PSN Çevrimiçi Kimliğini Değiştirme

Dünyaca ünlü teknoloji markalarından biri olan Sony, güzel bir haber ile karşımıza çıkıyor. Psn çevrimiçi kimliğini değiştirme artık mümkün. Sizler de bu haber ile birlikte kimliğinizi dilediğiniz an değiştirebileceksiniz ve bu yazımızda da nasıl bir süreç takip etmeniz gerektiğini detaylı bir biçimde aktarmaya çalışacağız.

PS4 kullanıcılarının uzunca bir süredir beklediği haber, kısa bir süre önce Sony resmi bloğundan duyuruldu. Çevrimiçi kimlik değiştirme özelliği aktif hale getirildi ve artık kullanıcılar bu özellikten diledikleri anda faydalanabilecek. Sony markasının bizler için ve dijital dünya için ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Güncellemeler ve yeni haberler ile birlikte kullanıcılarına büyük fırsatlar sunmaya devam ediyorlar ve uzunca bir süre beklediğimiz haberin gelmesi de bizleri harekete geçirmiş durumda.

Bu işlemi yalnızca Network hesabı üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz ve izlemeniz gereken adımlar da bir hayli basit görünüyor. Bildiğiniz gibi bu konu uzun süredir gündemde idi ve hatta Türk kullanıcıların bir platform üzerinden seslerini duyurmaya çalıştıklarını da çok iyi hatırlıyoruz. Sesimizi duyurmuş durumdayız ve dünya üzerindeki birçok PS4 sahibi de bu durumdan fazlasıyla memnun görünüyor. Kimlik değiştirme işlemi için yapmanız gereken şeyleri bir alt başlıkta detaylı bir şekilde aktaracağız ve herhangi bir sorun yaşadığınız takdirde adımları sıfırdan uygulamanızı rica edeceğiz. Eksiksiz bir şekilde uyguladığınızda başarılı sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz.

PSN Çevrimiçi Kimliğini Değiştirme

Kullanıcı adınız artık tatmin etmiyor ya da hoşunuza gitmiyor olabilir… Bu durumda önceki zamanlarda herhangi bir şekilde değişiklik yapamıyordunuz ancak yazımızda da belirttiğimiz gibi yeni duyuru ile birlikte kimlik değişimi yapabiliyorsunuz ve oldukça kolay bir süreç sizleri bekliyor. PS4 cihazlarınızı kullanarak ya da tarayıcınız üzerinden bu işlem için ilk adımı atabiliyorsunuz. Ayarlar > hesap yönetimi > profil > çevrimiçi kimlik adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

blank

Bu adımları takip ederek sizler de an itibarıyla sahip olduğunuz kullanıcı adınızı yeni isminiz ile değiştirebilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değil ve dilediğiniz kadar değişime de izin verdiklerini belirtmek gerekiyor.

Bu işlemi tarayıcı üzerinden de yapabiliyorsunuz. “PSN profili > çevrimiçi kimlik adımları” ile birlikte yeni isminizi saniyeler içerisinde oluşturabilir ve kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Kullanıcı adı, oyun tutkunları için önemli bir detay ve kimlik bilgisi olarak da online dünyada kendinizi ifade etmenize yardımcı oluyor. Bu bilgiler zamanla sıkıcı gelebilir ya da çok daha fazla hoşunuza giden bir isim ile hareket etmek de isteyebilirsiniz. Sony, geçmiş yıllarda buna izin vermiyordu ancak taleplere bağlı olarak isim değişikliği yapma hakkını sizlere sunmuş durumda. Yukarıda bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz ve uyguladığınız takdirde sizler de sonuç elde edebileceksiniz.

Oyuncular Neden Kullanıcı Adı Değişikliğine Gidiyor?

Bu durum çoğu zaman keyfi bir değişiklik olarak karşımıza çıkıyor. Uzunca bir süredir kullandığınız online kimlik sizleri rahatsız ediyor olabilir ya da az önce de bahsettiğimiz gibi bu isimden sıkılmış da olabilirsiniz. Daha farklı ve dikkat çekici bir kimlik ile online hayatınıza devam etmek isterseniz eğer elinizde bir fırsat olduğunu bilmeniz gerekiyor. Sony, taleplere kayıtsız kalamadı ve yakın zamanda yaptığı duyurur ile birlikte değişikliğin mümkün olduğunu dile getirdi.

Az önce de ifade etmiştik ve bir kez daha dile getirelim istiyoruz: PSN çevrimiçi kimliğini değiştirme konusunda herhangi bir sınırlama söz konusu değil. Yani dilediğiniz kadar isim değişikliği yapabilirsiniz ve yeni kullanıcı adınızdan sıkıldığınızda onu da dilediğiniz an değiştirebiliyorsunuz.

Önemli: İlk değişim için ücret ödemiyorsunuz ancak diğer değişimde 9.99 Dolar gibi bir ödeme talep edilecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu