Mobil

Prisma Uygulamasının Boş Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Sosyal medyada hızla yayılan ve özellikle fotoğraf paylaşma uygulamalarında dikkat çeken Prisma uygulaması, son dönemde yayınlanmış olan en başarılı filtreler arasında gösteriliyor. Düzenlenen fotoğrafların adeta yeniden resmedilmesini sağlayan uygulama bu yönleri ile kısa süre içerisinde de sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından da biri haline gelmeye başladı.

Dünyanın en çok kullanılan filtrelerinden biri halin eğelen Prisma uygulamasının sürekli yeni güncellemelerde aldığını söylemek gerekiyor. Özellikle uygulama içerisinde yaşanan sorunların çözülmesi için yayınlanan yeni güncellemelerle beraber çok daha başarılı hale gelen Prisma uygulamasında buna rağmen hala belli başlı sorunlarda yaşanmıyor değil. Bu sorunlardan birisi de uygulama ile fotoğraf paylaşımı yapılmasından sonra boş bildirim gelmesi sorunu. Aslında güncelleme ile çözüldüğü belirtilen sorun hala bazı kullanıcıların karşısına çıkıyor. Boş bildirim sorununun nasıl çözüleceğine bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle Prisma ile yeni bir fotoğraf düzenlemesi yapmanız gerekiyor. Fotoğraf düzenlemesini yaptıktan sonra ise sorunu yaşamaya devam ediyorsanız yine boş bir bildirim ekrana gelecektir. Eğer fotoğraf düzenlemesinde yine boş bir bildirim ile karşılaşırsanız bu kez yapmanız gereken ise bildirim üzerine gelerek bir süre bildirime basılı tutmak.

prisma-bildirim-hatasi

  • Bu işlemeden sonra ekranda “i” işareti çıkacaktır. Bu işarete basarak bildirim menüsüne yönlendirilmenizi sağlamanız gerekiyor. Bildirim ayarları menüsüne girdikten sonra buradan Prisma uygulamasını bulmanız gerekecek. Daha sonra Prisma uygulamasına tıklayarak bu kez uygulamanın bildirim ayarlarını açmanız gerekecek. Ardından ise “bildirimi durdurmaya zorla” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra artık boş bildirimle karşılaşmanız gerekiyor. Zira bu yolla bildirimleri de engellemiş oluyorsunuz. Bunun dışında sorunun düzelmesi için yeni güncellemelerinde yayınlandığını da söylemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu