OyunYazılım

PlayStation 4 Korsan Oyun için Kırıldı!

PlayStation 4 Korsan Oyun için Kırıldı!

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4 tahmin edilenden daha kısa sürede kırıldı. Artık bulunan bu açık sayesinde korsan oyun oynanabiliyor.

PlayStation 4 Korsan Oyun için Kırıldı! PlayStation 3 de halen daha kırılmayan modelleri bulunmasına rağmen PlayStation 4 hackerlara yenik düşmüştür.

Brezilya‘da bulunan açık PlayStation 4’te korsan oyun oynamaya imkan sağlıyor. Bu yöntem bildiğimiz kırma yönteminden farklı çalışmakta. PS4 ile PSN’e kardeşlik sistemine göre oyuncular PSN üzerinden satın aldıkları bir oyunu ikinci bir kişi ile paylaşabiliyordu.

Secondary hesap olarak geçen bu yöntemle tek bir PSN üyeliğinden satın alınan oyun 2 kişi tarafından oynanabiliyor. Hackerlar tarafından yapılan modifikasyon işlemleri sonucunda PSN’den alınan oyunlar binlerce kişi ile paylaşılabiliyor. Sony PlayStation 4’ü kırmayı başaran hackerlar bu yöntem ile 100 dolar karşılığında 10 adet kadar korsan oyunu Sony PlayStation 4’e yüklediğini açıkladılar. Bu yöntem ile haksız kazanç sağlayan bu kişilerin başı baya ağrıyacağa benziyor.

Olayın duyulması üzerine Sony, bu işlemleri gerçekleştirenler için hukuki yaptırım başlattıklarını ilan etti.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu