Bilgi

Plaka ve Şase No ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç hasar kaydı sorgulama işlemini çok basit bir yöntem ile yerine getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Plaka ve şase no ile araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır? Başlığı altında bu konuyu enine boyuna tartışacak ve sizleri de bilgi sahibi yapacağız. Yeni araç satın almak istediğinizde ya da elinizdeki araç ile sorgulama yapmak istediğinizde sizler de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Oldukça basit ve rakamsal olarak da sizleri yoracağını kesinlikle düşünmüyoruz.

Plaka ve şase no ile hasar kaydı sorgulama ülkemizde aktif olarak hizmet veren tüm operatörlerin bu ayrıcalığı sunduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone hat sahibi iseniz eğer sizler de hizmet alabileceksiniz. Bu hizmet için ödemeniz gereken tutar ise 7 lira olarak karşınıza çıkıyor. Kaza, poliçe, tutanak ve aynı zamanda hasar bilgisi de alabiliyorsunuz ev farklı mecralara da herhangi bir şekilde ihtiyacınız kalmıyor.

blank

Plaka ve Şase No ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Günümüz teknolojisi sayesinde artık tek bir tık ya da tek bir sms ile birçok farklı konuda hizmet alabiliyoruz. Hasar sorgulama işlemi de bunlardan bir tanesidir. Dilerseniz nasıl kullanacağınızı ve hizmet alacağınızı da bir alt başlıkta incelemiş olalım.

  • Hasar geçmişini ve konu ile ilgili detayları tümüyle öğrenmek isterseniz eğer sizler de plaka numaranızı yazdıktan sonra 5664’e sms gönderebilirsiniz. Dakikalar içerisinde bilgi ekranı karşınıza sms olarak çıkacak ve sizler de görüntüleme şansı elde edeceksiniz.
  • Plaka ve şase no ile araç hasar kaydı sorgulama araştırması ile birlikte karşımıza ilk olarak bu alternatif çıkıyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi 7 lira karşılığında tüm bu bilgilere sizler de dakikalar içerisinde erişim sağlayabiliyorsunuz.
  • Hasar geçmişini sorgulamak için yalnızca plaka numarasına ihtiyacınız yok. Eğer dilerseniz şasi numarasını kullanarak da sorgulama işlemi yapabilirsiniz. HASAR S boşluk şasi no yazdıktan hemen sonra 5664’e sms göndermeniz yeterli olacaktır. Yine dakikalar içerisinde işlem yapabiliyor ve bilgi ekranına erişim sağlayabiliyorsunuz.
  • Sms yolu ile alabileceğiniz hizmetlerden bir tanesi de değişen parça sorgulamasıdır. Yapmanız gereken şey yine oldukça basit ve dilerseniz nasıl ilerlemeniz gerektiğini de sizinle paylaşalım.
  • PARCA boşluk kaza tarihi yazdıktan sonra 5664’e sms göndermeniz gerekiyor. Dakikalar içerisinde bilgi ekranı ile karşı karşıya geleceksiniz ve kayıtlı olan tüm detaylar sms olarak sizlere sunulacaktır.

Ne Kadar Ödeme Yapacağım?

Tüm vergiler dahil 7 lira gibi bir ücret karşınıza çıkıyor. Bu işlemi, ilgili kurumları, yani trafik şubeyi ziyaret ederek ya da dijital dünyada hizmet veren web sitelerinden hizmet alarak da yerine getirebilirsiniz ancak dışarıya çıkmak için zaman bulamadığınız anlarda operatörleriniz yardımcı olacaktır. 7 liralık tutar faturalarınıza yansıtılıyor ya da liralarınızdan düşülüyor. Bu şekilde bilgi almak çok daha kolay ve sizler de Plaka ve şase no ile araç hasar kaydı sorgulama merakınızı bu sayede gidermiş olacaksınız.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi alternatiflerin sayısı çok fazla ancak bu yazımızda yer vermeyeceğiz. Dijital dünyada basit bir araştırma yaptığınızda resmi kurumların da tek bir tık ile yani online olarak bu hizmeti verdiklerini görebilirsiniz. Bu sayede sizler de araçlarınız ile ilgili daha fazla bilgi elde etmiş olacak ve sorularınıza da daha kısa süre içerisinde yanıt alacaksınız diye düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu