Blog

Panasonic Firefox’ lu Akıllı TV’ ler

Panasonic Firefox’ lu Akıllı TV’ ler

Bir teknoloji devi olarak bilinen Panasonic firması, Firefox Os tabanlı işletim sistemine sahip, akıllı televizyonlarını piyasaya sundu. İlk olarak Avrupa’ da satışa sunulan Firefox akıllı televizyonlar için Mozilla ile anlaşıldı. Bu iki dev ismin bir araya geldiği Panasonic Firefox’ lu akıllı tv’ lerin özellikleri de bir hayli göz dolduruyor.

İlk adımda iki çeşit cihaz seçeneği ile satışa çıkan bu cihazlar ebatları da göz önünde bulundurularak, CX680 ve CX700 isimlerini almıştır. Her ikisi de 40 inç olarak tasarlanan bu cihazlardan CX700, CX680’ e göre biraz daha büyük. Dolayısıyla fiyatlandırmalar da buna göre oluşturulmuş. Daha büyük olan cihaz CX700 1,570 dolara satışa sunulurken, biraz daha küçük olan CX680, 1,240 dolara satışa sunulmuştur. Yani Türk Lirasına çevirecek olursak CX700, 4047 TL iken, CX680 de 3200 TL’ ye denk geliyor.

panasonic firefox 1

Uzun zamandan beri bu cihazları piyasaya sunmak için çalışan Panasonic firması, ilk satışın gerçekleşeceği yeri Avrupa olarak belirledi. Panasonic’ in Firefox ile uyumlu akıllı tv modelleri; CR850, CR730, CX800, CX750, CX700 ve CX680 olarak belirlenmiş.

Panasonic’ in bu yeni akıllı televizyonunda ‘’Decks’’ olarak adı verilen ve farklı ikonlardan oluşan bir satır var. Bu satır sayesinde uygulamaların bulunduğu bir kısa yol oluşturmak mümkün. Ve bu uygulamalar arasında geçiş yapabilmek için de özel kumandasından faydalanabilirsiniz.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu